Energooszczędny dom z solarnym dachem

SunRoof

Partnerzy

O inspiracji

Na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Poznaniu powstał wyjątkowy budynek, który przyciąga wzrok nowoczesnym dachem solarnym. W porównaniu do sąsiednich nieruchomości nie potrzebuje odstających paneli słonecznych, by produkować „zieloną” energię. To efekt zastosowania systemu SunRoof 2w1 – kompleksowego pokrycia dachowego i jednocześnie wydajnego źródła prądu.

Estetyczny i trwały dach fotowoltaiczny

Projekt został stworzony z myślą o mieszkańcach, ceniących sobie funkcjonalne, stylowe, a zarazem ekologiczne rozwiązania. Z pomocą przyszłościowych technologii połączyli komfort mieszkania ze zrównoważonym stylem życia – bez chodzenia na kompromisy pod względem jakości czy estetyki.

„Do wyboru dachu SunRoof przekonał mnie przede wszystkim design, który jest nowoczesny, piękny. Nie chciałem mieć zwykłej dachówki, na której są panele słoneczne. Chciałem, żeby to była jednolita połać” – mówi Mariusz Kontecki, właściciel nieruchomości.

Na doskonały efekt wizualny SunRoof składają się wysokiej jakości, bezramkowe moduły fotowoltaiczne zintegrowane z dachem. Wykonane są w technologii glass-glass i posiadają certyfikowaną wytrzymałość, stanowiąc skuteczną ochronę budynku nawet w przypadku niezwykle wymagających warunków atmosferycznych. Unikalność dachu SunRoof tkwi nie tylko w jego ponadczasowej elegancji, ale także w wysokiej wydajności. Wytwarza więcej energii z 1 mkw. niż konkurencyjne rozwiązania, zużywając mniej materiałów i pozostawiając mniejszy ślad węglowy. To inwestycja, która zwraca się w rachunkach za prąd już od pierwszego dnia po uruchomieniu instalacji.

Ekologiczny smart home

Jak podkreśla inwestor Mariusz Kontecki, „aspekt ekologiczny podczas podejmowania decyzji o wyborze dachu SunRoof był również bardzo istotny”.

Dach solarny o mocy 20,2 kWp zamienia budynek w prywatną, słoneczną elektrownię. Może wyprodukować nawet 18 002 kWh „zielonego” prądu rocznie do zasilania domowych sprzętów elektrycznych, ogrzewania nieruchomości oraz ładowania samochodu elektrycznego. Wszystko to bez martwienia się o rosnące ceny prądu, obniżając koszty użytkowania budynku i zapewniając maksymalną niezależność energetyczną. Zintegrowany dach fotowoltaiczny potrafi wytworzyć wystarczająco dużo „czystej” energii na potrzeby domu inteligentnego. Jeśli w danym momencie występuje nadwyżka produkcji, to korzystając z baterii, smart home magazynuje energię i zużywa ją wtedy, kiedy pojawia się taka potrzeba, na przykład wieczorem lub w nocy.

Zrównoważony lifestyle w miejskiej przestrzeni

Ten efektywny energetycznie dom oferuje mieszkańcom nie tylko oszczędności w domowym budżecie, ale też stanowi prawdziwą ostoję relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Na działce otaczającej dom wygospodarowano przestrzeń na ogród i zewnętrzny basen, podnoszący prestiż inwestycji. Duże, efektowne przeszklenia gwarantują zaś doskonałe doświetlenie wnętrza, jak i pozwalają cieszyć się bliskością natury. Całość tworzy idealne miejsce dla tych, którzy chcą żyć ekologicznie, nie rezygnując z najnowocześniejszych technologii.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki SunRoof na naszej stronie, a także do śledzenia ich codzienności w mediach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.

Partner

SunRoof