Dom nad jeziorem zasilany energią z dachu solarnego

SunRoof

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Już sama lokalizacja inwestycji zobowiązywała do wyboru rozwiązań, które nie tylko chronią środowisko, ale również wnoszą styl i elegancję do projektów architektonicznych. W takim duchu powstał wyjątkowy dom nad jeziorem w Jarczechowie, w woj. kujawsko-pomorskim, który nie tylko harmonizuje z naturą, ale dzięki dachowi solarnemu SunRoof w pełni wykorzystuje jej niezwykły dar – energię słoneczną.

Lifestyle z dobrą energią

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się w pięknym, wygodnym i zaprojektowanym zgodnie z najnowszymi trendami domu. Przez duże przeszklenia cieszysz się zapierającym dech w piersiach widokiem na wodę i malowniczy krajobraz, jednocześnie wiedząc, że Twoje wybory i działania korzystnie wpływają na środowisko.

Urządzenia, z których korzystasz są zasilane energią odnawialną, co oznacza, że nie musisz martwić się o rachunki za prąd. Podobnie Twój samochód elektryczny jest ładowany czystą energią i gotowy, by zabrać Cię w bezemisyjną podróż. Czas poznać rozwiązania, które pozwalają na taką ekskluzywność i swobodę korzystania ze wszystkiego, co elektryczne w otoczeniu.

Dach SunRoof: ekologia w skandynawskim designie

Energetycznym „sercem” tego niezwykłego projektu jest SunRoof – unikalny, zintegrowany system dachu 2w1, który wyróżnia się estetyką i wygrywa wydajnością. Wytwarza najwięcej energii z 1 mkw. spośród konkurencyjnych produktów, otwierając drogę do maksymalnej niezależności energetycznej. Dach solarny o mocy 7,92 kWp nie tylko dostarczy mieszkańcom domu w Jarczechowie 8 019 kWh darmowego prądu rocznie, ale pozwoli też uniknąć emisji 3 764 kg CO2 rocznie i zadbać o przyszłość planety.

Pokrycie zintegrowane z wysokiej klasy ogniwami fotowoltaicznymi zapewnia trwałość, bezpieczeństwo i jednocześnie imponujący wygląd. Moduły PV połączone ze szkłem emaliowanym tworzą gładką powierzchnię poszycia, doskonale komponującego się z nowoczesną bryłą budynku. SunRoof przyciąga wzrok modnym, minimalistycznym designem, tak typowym dla skandynawskich rozwiązań.

Energooszczędny i inteligentny

Inwestycja w dach solarny to nie tylko sposób na oszczędności i wzrost wartości nieruchomości. Ta zaawansowana technologia została zaprojektowana tak, by idealnie współpracowała z systemami smart home dla jeszcze lepszej efektywności energetycznej budynku. Inteligentny dom pozwala w 100 proc. zużyć darmowy prąd wytwarzany przez dach 2w1, przekierowując jego nadwyżki do miejsc, w których energia jest aktualnie potrzebna, np. do ogrzewania pomieszczeń albo do naładowania baterii samochodu elektrycznego. Dzięki temu można efektywnie zarządzać energią i optymalizować jej wykorzystanie w codziennym życiu.

Tak właśnie prezentuje się piękno, funkcjonalność i świadomość ekologiczna połączone w jednym miejscu.

Więcej informacji o dachach solarnych SunRoof znajdą Państwo w naszej zakładce „Materiały” oraz na Facebooku i Instagramie.

Partner

SunRoof