Der Streckhof

Juri Troy Architects
Partnerzy

O inspiracji

Istniejący Der Streckhof wymagał rozbudowy o dom mieszkalny. Budynek starannie osadzono pomiędzy nienaruszoną konstrukcją sąsiednich STODÓŁ i wykorzystuje te same materiały: drewno i cegłę.

Obie ściany szczytowe otynkowane są pustakami palonymi gr. 50 cm, z zewnątrz tynkiem wapienno-cementowym niebarwionym, wewnątrz tynkiem gliniano-wapiennym. Całe piętro i poddasze oraz okiennice harmonijkowe wykonane są z jodły pospolitej. Posadzkę na parterze wykonano starą techniką powlekania gliną-kazeiną. Ręcznie robione płytki i materiały izolacyjne z surowców odnawialnych uzupełniają koncepcję materiałową opartą na naturalnych materiałach budowlanych. Obszernie otwierane, wpuszczane, składane przeszklenie przesuwne po obu stronach całej powierzchni mieszkalnej Der Streckhof można otworzyć na ogród. Daje to nie tylko przyjemne uczucie siedzenia niemal na świeżym powietrzu, ale także zapewnia doskonałą naturalną wentylację w ciepłych letnich miesiącach.

W istniejącej STODOLE obok budynku mieszkalnego zainstalowano gorzelnię właściciela w postaci powściągliwej, ciemnej świerkowej STODOŁY. Tutaj własne plony owoców destyluje się na wykwintne skarby. Przy drewnianym stole o długości 7 m można łatwo degustować i celebrować kunszt właściciela.

Lokalizacja: Weingraben, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA