Ditch Plains

Oza Sabbeth Architects Matthew Williams
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ditch Plains to minimalistyczna rezydencja zlokalizowana w Montauk w stanie Nowy Jork. Rezultatem jest wyłożony boazerią dom w kształcie litery L. Inteligentnie zaprojektowany tak, aby zapewnić zarówno prywatność, jak i otwartość.

Para wyraziła pragnienie posiadania przestrzeni sprzyjającej ich surfingowemu stylowi życia, z dużą ochroną przed światłem słonecznym, domowym biurem, licznymi pokojami gościnnymi i ucieczką od pobliskiego ruchu ulicznego. Aby sprostać tym potrzebom wykorzystano wymagającą dynamikę ruchliwego miejsca na wakacje, aby opracować układ obejmujący podwórko i chroniący przed zakłóceniami na poziomie ulicy. Architektura obejmuje dwa charakterystyczne dachy – dolny w stylu szopy i górny w stylu STODOŁY – które stanowią wyraźną wizualną przerwę w sylwetce konstrukcji.

W sercu domu znajduje się kuchnia, w całości wyłożona drewnem. Wybór ten stanowi uhonorowanie wizji pary dotyczącej domu na plaży i ich pragnienia stworzenia ciepłej atmosfery przypominającej domek. Ten drewniany motyw rozciąga się na całej powierzchni, z belkami konstrukcyjnymi, sufitami ze sklejki i solidnymi kolumnami. Wszystko to przyczynia się dodatkowo do harmonijnej estetyki. Ten wybór projektu sprzyja poczuciu jedności pomiędzy konstrukcją domu a jego aspektami dekoracyjnymi. Do kuchni przylega salon ze szklanymi ścianami. To spokojny punkt widokowy, osłonięty od zewnętrznych zakłóceń, umożliwiający niezakłócony widok na naturalny krajobraz. Ta przestrzeń jest z pewnością świadectwem wartości pary, równoważących życie społeczne i zawodowe z potrzebą spokojnego odosobnienia.

Lokalizacja: Montauk, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA