Dolina Buków

ARCHMONDO Piotr Kowalczyk

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dolina Buków to zespół czterech domów położonych nad jeziorem Grabówko, w urokliwej, kaszubskiej dolinie otoczonej malowniczymi, bukowymi lasami.

Mała skala założenia oraz prostota architektury kreuje przyjemną, wspólną przestrzeń sprzyjająca relacjom sąsiedzkim. Jasno-szara kolorystyka elewacji i dwuspadowych dachów oraz szczyty domów wykończone świerkowymi deskami nadają całości współczesny i naturalny charakter.

W projekcie zadbano o prywatną strefę mieszkańców tworząc przykryte tarasy, których zadaszenia podkreślają formę architektury, a także są doskonałym miejscem do odpoczynku i relaksu. Duże, południowe okna tarasowe pozwalają na pełne wykorzystanie naturalnego oświetlenia. Dzięki nim wnętrza są jasne i łączą się z otoczeniem na zewnątrz. Każdy z domów posiada przestronną powierzchnię, zapewniającą wygodę i komfort dla swoich mieszkańców.

Całe osiedle jest idealnym miejscem dla osób poszukujących spokoju i bliskości natury. Usytuowane nad jeziorem domy letniskowe oferują możliwość korzystania z różnorodnych atrakcji wodnych, takich jak pływanie, wędkowanie czy kajakarstwo. Okolica jest również doskonałą bazą wypadową do pieszych wędrówek po okolicznych lasach i pagórkach.

Śledź codzienność pracowni ARCHMONDO Piotr Kowalczyk w mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Powierzchnia działki – 1 dom                  500m2
Powierzchnia użytkowa – 1 dom             86m2

Aranżacja wnętrz: Marzena Pionk
Konstruktor: Krzysztof Polatowski
Fotografie: Fotomohito