Dom architekta i jego rodziny

SNEGIRI ARCHITECTS
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt ten rozpoczął się od szlachetnego pomysłu na zachowanie drewna i chęci przełamania stereotypów architektury zrębowej. Kupiliśmy działkę z górą bali ze starego rozebranego domu. Urodziłam się w Karelii, gdzie miłość do lasu ma szczególne znaczenie. Wpadłem na pomysł, aby zrobić kombinowaną konstrukcję z domu z bali, szachulcowego drewna i drewnianej ramy. Tak powstał ten projekt, w którym bryła pierwszego piętra jest wykonana z bali, a drugie piętro jest obramowane i osłonięte japońskimi panelami ceramicznymi, podobnie jak kontener morski. Piętro z łatwością unosi się nad drewnianą ramą dzięki szklanemu pasowi, a masywny dach wisi nad „kontenerem” dzięki tej samej technice ze szkłem.

Z nie mniejszym szacunkiem traktowaliśmy żywe drzewa na tym terenie, zachowując je podczas budowy nowoczesnej STODOŁY. Taras, który jest logiczną kontynuacją domu, wrasta w krajobraz wokół głazów.

Wewnątrz chciałem oderwać się od otoczenia chaty z bali i stworzyć wnętrze hybrydowe, nasycając przestrzeń rozpoznawalnymi i jasnymi przedmiotami o klasycznym designie, rodzinnym dziedzictwie i rzeczach bliskich memu sercu.

Parter i piętro projektu „k4_cabin” różnią się od siebie klimatem i oprawą wizualną. Parter posiada ciemny sufit i jasną podłogę, gdzie cała rodzina komfortowo spędzi czas. Piętro jest tak jasne i wysokie, jak to możliwe, z dużą ilością przestrzeni dla rozwijania kreatywności. Szklany łącznik wrzuca naturalne światło i tworzy połączenie między piętrami.

Ważną rolę w projekcie odgrywa właśnie naturalne światło. Każde pomieszczenie ma okno. Nad schodami znajdują się świetliki, a w otworze drugiego lekkiego sufitu znajduje się siatka do wypoczynku i czytania, doświetlona górnym oknem.

Powierzchnia: 150 m2
Lokalizacja: Obwód Leningradzki, Rosja
Tekst: nowoczesna STODOŁA