DOM B usytuowany został na małej działce

FORMAT ELF
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Na małej działce optymalnie wykorzystano możliwą kubaturę i istniejące parametry.

Budynek biegnie przy ulicy wzdłuż linii domów, tym samym kontynuując miejską przestrzeń. W ten sposób wspierany jest frontowy ogród, zaś orientacja dachu w jakiej budowane są otaczające budynki jest kontynuowana.

Typowy obraz tego dwuspadowego domu jest charakterystyczny dla tego obszaru. Ponadto jest on wzmocniony perforowaną fasadą, która jest zinterpretowana w współczesny sposób. Spadki dachu, które zostały określone matematycznie zgodnie z obowiązującymi regulacjami, zostały zaimplementowane innowacyjnie w postaci asymetrycznego dachu, tak aby stworzyć maksymalną przestrzeń życiową na małej działce.

Fasadę zwrócono w stronę przestrzeni publicznej. Dlatego też, aby zmniejszyć emisję hałasu pochodzącego z ruchu drogowego zastosowano niewielką liczbę wciętych lub wystających okien. Po drugiej stronie drogi budynek otwiera się w kierunku ogrodu z dużymi oknami. W ten sposób małe wewnętrzne i zewnętrzne obszary wizualnie łączą się w jedną połączoną dużą przestrzeń życiową.

By ułatwić sobie życie, warto wyposażyć swój dom w system zarządzania zdalnego. Grenton Smart Home to nie tylko wielkie budowy, system pasuje także do małych, nietypowych domów. Nowoczesna instalacja pozwala na podniesienie komfortu codziennego życia i efektywniejsze wykorzystanie wszystkich instalacji. Co więcej, urządzenie takie jak Multisensor, dzięki zestawowi czujników, pozwala kontrolować między innymi natężenie światła, hałasu, temperatury i wilgotności powietrza.

Dominujące kolory i materiały użyte w budynku znajdują odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz. Pokój dzienny oddzielony jest od strefy komunikacyjnej dwoma czarnymi skrzyniami meblowymi. Biała podłoga nadaje pomieszczeniu jasność i głębię. Drewno sufitu Brettstapel pozostaje widoczne i powtarza się w meblach, schodach i drzwiach. Całość daje nam maksymalną wartość mieszkaniową na minimalnej działce.

Poznaj lepiej możliwości Grenton Smart Home. Zajrzyj na ich Facebook i Instagram. 

Lokalizacja: Aubing, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

FORMAT ELF