Dom drewniany Freestyle – kolorowa oaza w zielonej dżungli

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Architekci z firmy Domesi przyjęli holistyczne podejście do projektu, oferując właścicielom nowy sposób na prowadzenie zrównoważonego, ekologicznego stylu życia.Postawiono sobie proste pytanie: dlaczego nie mielibyśmy mieszkać w przyjaznym dla przyrody budynku, który nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale też nie należy to zbyt kosztownych? Według projektantów z firmy Domesi, która łączy studio Prodesi (inżynieria konstrukcji architektury) oraz studio Domesi (budowa), najlepszym rozwiązaniem jest spędzenie pewnego czasu w miejscu, które nam się marzy, a następnie podjęcie konkretnych decyzji. W odpowiedzi na takie założenie powstał tzw. dom konceptowy, czyli „Domesi Concept House”.

Budynek, który wykonano z KVH, czyli nowoczesnego drewna konstrukcyjnego, stanął na łagodnym zboczu, opierając się na słupach, które podpierają dwie trzecie budynku oraz patio. W ten sposób zminimalizowano interwencję budowlaną w otoczenie. Dom z założenia powstał jako dom rekreacyjny, w którym odwiedzający mogą poczuć więź z przyrodą bez nadmiernego wpływania na otoczenie.

Filozofia projektowa architektów opierała się na holistycznym podejściu, które nie skupia się wyłącznie na redukowaniu rachunków, ale bierze pod uwagę cały projekt konstrukcji, oferując proste i odpowiednio ukształtowane otoczenie zewnętrzne i wewnętrzne. Pomóc w tym miały również meble robione na wymiar.

Ograniczony wpływ budynku na środowisko zgodny jest z ideą domów pasywnych, opierając się na najnowszych technologiach, ale jednocześnie zachowując pełen komfort domowników. Projekt był więc z założenia ergonomiczny i skupił się na uważnej interakcji budynku z jego otoczeniem.

Jeśli interesuje Cię temat domków modułowych, zajrzyj do zakładki Kup STODOŁĘ.

Lokalizacja: Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA