Jakie ogrzewanie?

Heat Decor

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Jakie ogrzewanie w domu energooszczędnym w stylu nowoczesnej STODOŁY sprawdzi się najlepiej? Poszukujący takiego rozwiązania zwracają uwagę na szybkość montażu pozwalającą uniknąć przestojów na budowie i na wygodę użytkowania. Jednak w związku z inflacją oraz kryzysem energetycznym, coraz chętniej poszukiwane są również rozwiązania bardziej przyjazne dla napiętego domowego budżetu. Idealny system grzewczy miałby te wszystkie te cechy, jednak czy taki istnieje?

nowoczesna STODOŁA to dom, w którym wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Wybór systemu grzewczego jest o tyle ważny, że to w dużej mierze od niego zależy późniejsze zadowolenie i zdrowie mieszkańców. Ogrzewanie do nowoczesnej STODOŁY może wydawać się mniej istotne niż sam projekt domu, bo przecież łatwiej wymienić ogrzewanie niż przebudować dom, ale… ogrzewanie może być równie trwałe co sam dom! Tym bardziej warto rozważyć jego kluczowe cechy:

  • Serwisowanie – niepożądane są awarie, częste przeglądy i wymiana elementów;
  • Obsługa – im mniej ogrzewanie wymaga naszego czasu i energii, tym lepiej;
  • Oszczędność – nie chcemy być zaskoczeni teraz i w przyszłości ogromnym rachunkiem;
  • Montaż – nie powinien opóźniać budowy czy trwać wiele dni;
  • Komfort – ciepło powinno być odczuwane w każdym miejscu domu tak samo przyjemnie.

Powyższe punkty spełnia w najwyższym stopniu podłogowy system ogrzewania poczerwienią, oparty o folie grzewcze. To rozwiązanie, które pozostaje w awangardzie w stosunku do ogrzewania bardziej tradycyjnego – węglem, drewnem, gazem czy pompą ciepła. I zdobywa coraz większą popularność.

Ogrzewanie bez serwisowania

Folia grzewcza jest płaszczyznowym typem grzejnika. Montuje się ją pod wylewkę lub bezpośrednio pod panele winylowe i laminowane lub deskę warstwową. Dzięki swojej unikalnej i prostej konstrukcji, raz zamontowana folia grzewcza nie będzie wymagała żadnych napraw oraz przeglądów technicznych przez dziesięciolecia. Istotą jej działania jest matryca grafitowo-węglowa, do której doprowadzony jest prąd. Za jego sprawą na matrycy powstaje zjawisko oporu elektrycznego, czego efektem są fale podczerwieni o optymalnej dla ogrzewania długości. To fale długiej podczerwieni odpowiadają za wrażenie ciepła, które dostarczają folie grzewcze. Jest ono odczuwalne zanim powietrze nagrzeje się wtórnie od ciał i przedmiotów, na których powierzchni podczerwień zamienia się w energię cieplną.

Folia grzewcza jest bezobsługowa

Folia grzewcza Heat Decor nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji. Jej prosta konstrukcja sprawia, że to urządzenie niezawodne, ponieważ nie posiada żadnych części mechanicznych. Obsługa ogranicza się wyłącznie do ustawienia odpowiedniej temperatury na termostacie.

Oszczędne ogrzewanie w domu energooszczędnym

Elektryczne ogrzewanie podczerwienią jest na pewno wygodne, ale czy może być oszczędne? W nowoczesnym domu w standardzie WT 2021 praktycznie każde ogrzewanie staje się oszczędne. To, co różni między sobą poszczególne systemy, to precyzja, z jaką możemy nimi sterować. I to właśnie precyzja i dynamika sterowania ogrzewaniem umożliwia dodatkowe oszczędności.

Folie grzewcze są bardzo precyzyjnym urządzeniem dzięki swojej specyficznej konstrukcji. Ich zasada działania pozwala na montaż pod praktycznie całą powierzchnią podłogi (co najmniej 80% powierzchni). Dzięki tak dużemu obszarowi grzania, który uruchamia się jednocześnie, efekt grzewczy odczuwany jest szybko. Ciepło przenika w ciała stałe i kumuluje się w konstrukcji budynku, a mniej go ucieka wraz z rozgrzanym powietrzem.

Wysoka reaktywność tego systemu jest możliwa również dzięki programowalnym termostatom wspieranym przez aplikacje, które odczytują jednocześnie zmiany temperatury podłogi, powietrza oraz zużycia prądu. Te urządzenia sterują ogrzewaniem tak, aby system działał w sposób dopasowany do aktywności domowników. Dostajemy dokładnie tyle ciepła, ile jest potrzebne. Dzięki temu koszty ogrzewania są mniejsze, a komfort pozostaje na wysokim poziomie.

Szybkość montażu folii grzewczej

Profesjonalna ekipa zamontuje folię grzewczą w średniej wielkości domu w ciągu 1-2 dni. Biorąc pod uwagę inne systemy grzewcze, to żaden z nich nie jest tak prosty w montażu. To również efekt dopracowania samej techniki montażu. Producent folii grzewczej Heat Decor zaprojektował folie grzewcze w ten sposób, by instalatorom było je jak najłatwiej zastosować.

Komfort ogrzewania podczerwienią

System z foliami grzewczymi zapewnia równomierny rozkład ciepła w całym pomieszczeniu. Jednocześnie instalacja grzewcza w ogóle nie jest widoczna dla oka. Ciepło wypełnia dom, lecz nie sposób wskazać palcem, skąd dokładnie ono się bierze. Nikt nie marznie w stopy. Podniesienie temperatury jest odczuwalne szybko, a jednocześnie nie unosi się w jego wyniku kurz. Nic nie dmucha na nas ani nie buczy i nie wibruje. Możemy cieszyć się w domu absolutną ciszą i ciepłem. Brzmi jak marzenie, a to już przecież dostępna nam rzeczywistość.

Partner

Heat Decor

Wykonawca:

Hanse Staalbouw