Intrygujący, odważny i nieco kanciasty dom w Hampshire

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

„Kupiliśmy działkę, na której stał bardzo stary dom. Chcieliśmy zburzyć go i zbudować nowy. Brzmi to całkiem prosto, dopóki nie zaczniesz przeglądać projektów nowych domów. Mieliśmy pięć lub sześć projektów do wyboru. Chcieliśmy po prostu czegoś nowoczesnego, praktycznego, trochę innego i interesującego. Zresztą pięciu architektów próbowało zaprojektować coś ciekawego, ale żaden projekt nie przypadł nam do gustu.  Będąc z przyjacielem na kolacji, ten wspomniał o wiosce, gdzie studio Baufritz zaprojektowało piękny dom. Pojechałem, zobaczyłem i się zakochałem.”

Budowa nowego budynku w wiejskim Hampshire wiązała się z wieloma wyzwaniami. Trzeba było szanować tradycję, aby wtopić się w otoczenie, a projekt musiał inspirować. Ograniczenia związane z planowaniem spowodowały, że linia dachu i ślad budynku zostały zachowane w tradycyjnym nurcie regionu.

Dom jest funkcjonalny, a nasi znajomi go uwielbiają. Z pięcioma sypialniami i łazienkami oraz salonem na otwartym planie, dom jest łatwy i wygodny. Szkło od podłogi do sufitu podkreśla wspaniałe wiejskie otoczenie, zapewniając obfite naturalne światło i bezproblemową interakcję z naturą.

Lokalizacja: Hampshire, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA