Dom parterowy zlokalizowany w Wielkopolsce

TRZY.BE Architekci

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

W projekcie każdego domu TRZY.BE Architekci wychodzą od planu funkcjonalnego, który powstaje na podstawie rozmów z inwestorami o ich marzeniach i potrzebach. Ten projekt nie był standardowy ze względu na dość rozbudowany program, który całkowicie musiał zmieścić się w parterze budynku, przy jednoczesnym pilnowaniu, by metraż nie stał się zbyt rozdmuchany.

Sprzyjająca była orientacja działki względem stron świata. Wszystko dzięki temu, że wjazd zlokalizowany był od północnej strony, wszystkie pomieszczenia można było otworzyć na południe, wschód i zachód. Pozwalając by naturalne światło optymalnie doświetlało wszystkie wnętrza oraz przeszkleniami otworzyć się na długi i rozległy ogród.

W tym projekcie TRZY.BE Architekci podzielili program funkcjonalny na dwie części. Pierwsza to część prywatną zawierającą sypialnie i część dzienną w której znajduje się przestronny salon, z kuchnią i jadalnią, spiżarnią i toaletą. Natomiast w większej części – sypialnej przewidziano aż 4 sypialnie, garderobę, dwie łazienki, pralnię, pokój telewizyjny/kinowy i duże pomieszczenie gospodarcze. Tę części połączono korytarzem, który TRZY.BE Architekci doświetlili za pomocą wcięcia w bryle budynku, które stworzy małe wewnętrzne atrium. Ten zabieg pozwolił doświetlić pomieszczenia i komunikację, a od strony ogrodu rozrzeźbił dość długą ścianę budynku, dając ciekawy efekt wizualny. To „atrium” stało się doskonałym miejscem na posadzenie drzewa. Posadzone tak niedaleko od okien będzie zdobić przylegające wnętrza i jednocześnie łączyć wnętrza z ogrodem.

Elewację pokryto szarą płytką klinkierową, zwieńczoną zadaszeniem z czarnej blachy na rąbek. Mniejsze okna do pomieszczeń sypialnych połączono pasami z ciemnego tynku, by dodać elewacji charakteru i bardziej nowoczesnej formy.

Zleć zaprojektowanie swojego domu TRZY.BE Architekci.

Powierzchnia: 245 m2
Lokalizacja: Wielkopolska, Polska