Dom P&E

Rasztawicki Architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Na styku Kaszub i Borów Tucholskich, na działce otoczonej lasem, Inwestorzy wymarzyli sobie miejsce, gdzie uciekną od miejskiego zgiełku i zbratają się z lasem. Tak powstał pomysł na mały kompleks wypoczynkowy – dom w lesie, las w domu.

Dom w lesie

Rozproszone na terenie działki, rozlokowane pomiędzy istniejącymi drzewami poszczególne części inwestycji – dom mieszkalny, budynek z sauną i fitnessem, basen oraz balia – połączone są płynnie kształtowanym drewnianym tarasem. Wszystkie te elementy miękko przenikają się z zastanym drzewostanem, tworząc razem spójną kompozycję.

Las w domu

Panoramiczne okna budynków zacierają granice między wnętrzem a zewnętrzem, zapraszają las do środka. Podcienie nadają głębi kadrom i zapewniają schronienie podczas ekstremalnej pogody. Elewacje obłożone deskami opalanymi, dach kryty dachówką w kolorze ciemnoszarym, wnętrze wykończone drewnem w ciepłym odcieniu – całość harmonizuje z drzewami, odcieniami brzóz i sosen, grą leśnego światła i cienia. Odkryty basen i balia potęgują integrację z przyrodą, z kolei drewniany taras i dojścia zapewniają komfortowe użytkowanie (łącząc poszczególne obiekty). Masywny komin, jako akcent architektoniczny, stanowi manifestację istoty domowego ogniska, zapewnia ogień – palenisko wewnątrz i na zewnątrz domu.

Nic, tylko wtopić się w naturę, zachowując komfort życia!

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Rasztawicki Architekci oraz do śledzenia codzienności pracowni na Instagramie oraz Facebooku.