Dom w Brennej

GIGAarchitekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

STODOŁA w Brennej przedstawia tradycję stylu beskidzkiego w nowoczesnym wydaniu.

Bryłę budynku charakteryzuje dwuspadowy dach i wysunięty poza obrys okap. Z kolei wspornikowo wysunięty od strony zachodu balkon, umieszczony w bryle głównego zadaszenia, pełni na parterze funkcję tarasu rekreacyjnego. Dom otwiera się dużymi przeszkleniami na ogród oraz widoki gór Beskidu Śląskiego.

Rzut budynku o powierzchni 330 m2, z wbudowanym w bryłę dwustanowiskowym garażem, oparty został na rzucie prostokąta. Z uwagi na znaczny spadek terenu, strefa garażowa wraz z częścią techniczną i piwniczką na wino, umieszczona została w części podziemnej budynku. W ramach podwyższonego parteru zlokalizowano reprezentacyjny wiatrołap, przestrzeń dzienną z otwartą kuchnią, przestronnym salonem i jadalnią, komunikację wewnętrzną z klatką schodową, toaletę, a także sypialnię właścicieli z łazienką w formie prywatnej strefy spa z jacuzzi. Na piętrze – użytkowym poddaszu, zlokalizowano strefę rekreacyjną ze stołem bilardowym, dodatkową łazienkę oraz dwie sypialnie gościnne.

Elewację parteru wykończono drewnem w ciepłych tonacjach, a podstawę domu obłożono lokalnym kamieniem beskidzkim, który płynnie przechodzi w mury oporowe i zewnętrzne schody terenowe, wtapiając się naturalnie w otoczenie domu. Dach budynku pokryty został antracytową blachą na rąbek stojący.

Więcej o GIGAarchitekci przeczytacie w zakładce na naszej stronie. Zachęcamy również do śledzenia ich codzienności w mediach społecznościowych na FB i IG.