Stwórz nowoczesną przestrzeń do życia z Grenton Smart Home

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

W małej miejscowości w dzielnicy Ebersberg znajduje się willa, inspirowana wiejskim klimatem. Ogród również dopasowuje się do tego stylu, jest w dużej mierze naturalistyczny, nieuporządkowany i dziki. Wolnostojący dom z mieszkaniem dla babci i odkrytym basenem stoi na posesji na wzgórzu o powierzchni 1000 m². Ze względu na położenie na zboczu, budynek jest częściowo wrośnięty w teren i i posiada dwuspadowy dach dwuspadowy zgodnie z lokalnymi przepisami. Rustykalny charakter nadaje okładzinie kamień, który imituje starożytny kamień naturalny.Jak na zewnątrz, tak i wewnątrz: niekonwencjonalność trwa dalej. Program przestrzenny jest zgodny z warunkami nieruchomości i oczywiście potrzebami mieszkańców. Życie odbywa się głównie na zalanym światłem piętrze. Spiralne schody prowadzą na górę bezpośrednio do dużego salonu w stylu loftu z przestronną kuchnią, jadalnią i przytulnym salonem z kominkiem. Następnie znajduje się duży odkryty taras z jadalnią od strony południowej.

W tak przemyślanych projektach, niezbędną są nowoczesne rozwiązania jak: Inteligentny dom GRENTON, który składa się z wielu modułów, z których każdy steruje odpowiednim obwodem czy odczytuje informacje z czujników. Każdy z komponentów może działać samodzielnie. Ewentualne uszkodzenie jednego z nich (co zdarza się niezwykle rzadko), powoduje wyłączenie tylko jednego obwodu.

System może sterować niemal każdym elementem w domu a także odczytywać informacje z niezliczonej liczby czujników. Lista możliwych funkcjonalności jest więc niemal nieskończona i zależy tylko i wyłącznie od fantazji i potrzeb domowników, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i efektywność na poziomie niemożliwym do uzyskania w tradycyjnym budownictwie.

Łatwość konfiguracji systemu pozwala w niemal nieograniczony sposób dopasować instalację do własnych potrzeb, nawet jeśli zmienią się one z czasem. W tradycyjnej instalacji elektrycznej zmiana funkcji zwykłego wyłącznika wymagałaby kucia ścian i ingerencji w obwody, podczas gdy w systemie GRENTON to tylko kilka kliknięć myszką.