Dom w Connecticut z zewnętrznym basenem i wiejskim urokiem

Gil Schafer John Cottrell Billy Cunningham
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Zaprojektowany przez nowojorskiego architekta Gila Schafera, udekorowany przez projektanta Johna Cottrella, z otoczeniem zewnętrznym ukształtowanym przez Deborah Nevins. Ten wiejski dom z basenem w Connecticut przyjął formę wyszukanej STODOŁY z murami z kamienia i nadającymi mu uroku okiennicami ze starych, poszarzałych desek. Wszystkie okna zostały wykonane na zamówienie przez firmę Reilly Windows & Doors.

Wnętrze

Wnętrze nowoczesnej STODOŁY jest proste i niezwykle przytulne, ale też wyjątkowo przemyślane. O każdy szczegół wprowadzający tu sielską, zachęcającą do relaksu atmosferę zadbał projektant, wprowadzając do pomieszczeń nie tylko naturalne materiały, ale też rośliny. Najlepszym przykładem jest pokój dzienny, w którym główne miejsce zajmuje duży fikus, wyrastający z kamiennej donicy kupionej w specjalistycznej, designerskiej firmie La Maison Française Antiques. Dzięki niemu duże pomieszczenie zyskuje bardziej naturalny charakter i czystsze powietrze.

W domu nie brakuje starych detali, jak pochodzący z XVIII wieku, antyczny stół, nad którym pięknie prezentują się obrazy przedstawiające różne modele ukształtowania krajobrazu, które po obu stronach zdobią żelazne kinkiety z firmy Formations. Cotrell zamówił robiony na zamówienie wapienny blat na ławę oraz tapicerskie tkaniny, które ujednolicają wnętrze.

Doskonałej jakości tkaniny ocieplają także sypialnię główną właścicieli, w której duże łóżko odgradzają dodatkowe zasłony. W łazience przylegającej do sypialni głównej projektant umieścił wykonaną na zamówienie przez Concept Studio oryginalną, wapienną wannę. Na ścianach i suficie pojawia się starannie dobrane oświetlenie, a wnętrze w razie potrzeby doświetlają też lampy ustawione na toaletce.

Motyw roślinny pojawia się też w pokoju gościnnym, który urządzono w podobnym stylu, jak resztę domu. Wszystko komponuje się w doskonale zgraną i spójną całość.

Na zewnątrz jedna strona domu otwiera się na duży basen na świeżym powietrzu. Z drugiej strony domu powstał przytulny taras na chłodne wieczory. Jego najważniejszym punktem jest ogromny komin w kształcie wieży, wykonany w całości z kamienia. Obok niego stanęły designerskie meble, zaprojektowane dla firmy Century Furniture przez samego Oscara de la Rentę, doskonale znanego w świecie mody.

Lokalizacja: Connecticut, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Gil Schafer John Cottrell

Fotograf

Billy Cunningham