Dom w formie szopy połączonej ze szklarnią

Ville Hara Linda Bergroth Arsi Ikäheimonen
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

Architekt Ville Hara i projektantka Linda Bergroth połączyli siły, by zaprojektować wyjątkowe domki. Łączą one pod jednym dachem cechy szopy do przechowywania oraz szklarni. Serię takich domków-szklarni stworzono dla fińskiego sklepu Kekkilä, działającego w branży dom i ogród.

Przeszklone szopy stworzono z wzmacnianego szkła o wyższej odporności i fińskiego drewna sosnowego. Wykorzystano je do konstrukcji stromego dachu, przygotowanego na duży opad śniegu. Domki Kekkilä sprzedawane są jako zestawy, które można łatwo złożyć samodzielnie. Można wybierać między czterema różnymi wymiarami i konfiguracjami.

Cztery różne szklarnie-szopy powstają na bazie różnych modułów. Jeden z nich, Garden Shed Rest, wyposażono np. w  pergolę, która znajduje się między częścią drewnianą a szklaną. Jak mówi Ville Hara, to projekt idealny dla tych, którzy chcą oderwać się od ciężkiej pracy w ogrodzie i odpocząć z filiżanką herbaty w osłoniętym, pięknym i przytulnym miejscu.

Prototyp domku, który zaprezentowano to domek stworzony na potrzeby samej projektantki Lindy Bergroth, która chciała stworzyć u siebie ogrodowe studio. nowoczesna STODOŁA służy też jako dodatkowa sypialnia w lecie, a wykończono ją podłogami z twardego drewna. Na dachu umieszczono małe panele słoneczne, które zapewniają całą potrzebną energię elektryczną.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Ville Hara Linda Bergroth

Fotograf

Arsi Ikäheimonen