Dom w Górach zachęca prostą i funkcjonalną formą

ZUP-A

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Głównym założeniem było stworzenie domu o prostej i funkcjonalnej formie, która w mało inwazyjny sposób wpisuje się w krajobraz. Skośny dach oraz drewniane wykończenie fasady nawiązują do tradycyjnych form budownictwa regionalnego.

Tradycja

Część dachu przeznaczoną na zielony taras ukształtowano w taki sposób, aby razem ze zboczem wzniesienia tworzyły jeden spójny poziom. Takie formowanie zielonego dachu wraz ze znacznymi przeszkleniami zapewniają wzajemne przenikanie się wnętrza i zewnętrza oraz gwarantują bliski kontakt mieszkańców z naturą. Całkowita powierzchnia domu to 245 m2.

Rodzina

Rozwiązanie wnętrza ma za zadanie stworzyć przytulną i rodzinną atmosferę. Budynek był projektowany na niewielkiej przestrzeni co pozwoliło w naturalny sposób ukierunkować układ wnętrza na kontakty z rodziną. Dom posiada własną dwupoziomową bibliotekę, która prowadzi na zielony taras budynku. Na parterze zlokalizowano otwartą kuchnię, jadalnię i salon z gabinetem, natomiast piętro spełnia podstawowe funkcję jakie powinien mieć każdy dom. Elementem spajającym obie kondygnacje jest kominek obudowany ciepłym materiałem – drewnem.

Lokalizacja: Krynica – Zdrój

Śledź pracownię architektoniczną na Facebook i Instagram!

Partner

ZUP-A