Dom w górach

DOUBLESPACE PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

Ten nowoczesny, górski dom znajduje się w kurorcie narciarskim Powder Mountain w amerykańskim stanie Utah. Został on zaprojektowany w 2019 roku przez firmę Mackay-Lyons Sweetapple Architects.

Budynek jest częścią pierwszego, wstępnie zaplanowanego i zaprojektowanego osiedla o nazwie „Horizon”, które ma powstać na wysokości około 2700 m w rejonie Powder Mountain. Osiedle składa się z 30 domów o różnej wielkości – od 90 m2 do 280 m2. Poza samymi domami osiedle ma obejmować strategicznie ulokowane garaże oraz wspólną świetlicę o nazwie „Pioneer Cabin”, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy.
Kupujący mogą wybierać spośród czterech typów budynków, które następnie są odpowiednio dopasowywane do swego przyszłego właściciela. Wszystkie jednak domy mają pasować do górskiej tematyki oraz wykorzystywać zachwycające, panoramiczne widoki.

Tematyka oraz strategia różnicowania budynków o określone opcje zapewniają wszystkim domom poczucie wspólnoty, ale nie wykluczają przy tym indywidualności i różnorodności.
Dotychczas powstało już osiem takich domów, a kolejne są w budowie.

Lokalizacja: Powder Mountain, Utah, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA