Dom na osiedlu Villa Morena pod Poznaniem

todos.architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Jeden z Inwestorów – Hanna Kłopotowska Art zajmuje się malarstwem, co mocno wpłynęło na główną ideę domu podczas prac nad koncepcją. Poznajcie dom w Mielnie na osiedlu Villa Morena pod Poznaniem.

Ściany frontowe budynku zaprojektowano jako minimalistyczne bez większych otworów okiennych. Mają one stanowić tło dla wyeksponowanego i przeszklonego wiatrołapu. Dom w Mielnie, a konkretnie wejście do budynku skrywa akcent kolorystyczny w postaci muralu, zaprojektowanego specjalnie przez Panią Inwestor. Niecodzienny kolor w projekcie przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia będzie stanowił niepowtarzalną wizytówkę obiektu i Inwestorów.

Kolejną ideą przewodnią tego budynku jest rozczłonkowanie domu na trzy oddzielne bryły oraz wykończenie ich w różny sposób, w zależności od pełnionych funkcji. Bryła z szarych płyt włókno-cementowych to strefa dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią oraz otwarciem na południe w kierunku ogrodu. Część garażowo – gospodarcza pokryta zostanie blachą na rąbek w kolorze antracytu, co ma odzwierciedlać techniczny charakter jej funkcji. Sypialnie mieszczą się w części obłożonej w całości drewnem elewacyjnym.

Architektura jest dziedziną sztuki. Przy tej okazji współpraca z Inwestorami przełożyła się na wspólną pracę projektową, nowe doświadczenia oraz wykreowanie powiązania świata architektury ze światem malarstwa.

 

 

Spodobał się Wam Dom w Mielnie pod Poznaniem? Chcecie dowiedzieć się więcej o projektach todos. architekci? Zapraszamy do ich zakładki oraz na Instagram i Facebook studia architektonicznego.