nowoczesna STODOŁA

Imponująca architektura musi iść w parze z innowacyjnymi systemami

O inspiracji

Lokalizacja tego domu jest nieprzypadkowa. Znajduje się on na skraju wsi Groet w Holandii, gdzie można poczuć zapach morza, smak soli w ustach i dać się ponieść tańczącemu wiatrowi.

Z działki rozpościera się widok na De Hondsbossche Slaperdijk, a za nim wybrzeże Holandii Północnej.

Projekt

Dom został zaprojektowany z myślą o tylnej grobli tak, aby idealnie komponował się z otaczającą przyrodą.

Na parterze zastosowano duże przeszklenia z przodu, z tyłu i po bokach. nowoczesna STODOŁA znajduje się w sercu działki. Pozwala to cieszyć się naturalnym otoczeniem ze wszystkich stron przez wiele przeszkleń użytych w projekcie.

System Grenton Smart Home

Inteligentny dom GRENTON składa się z wielu modułów, z których każdy steruje odpowiednim obwodem czy odczytuje informacje z czujników. Każdy z komponentów może działać samodzielnie, co sprawia, że ewentualny problem z jednym z nich nie blokuje pracy całego systemu.

Dzięki Systemowi Smart Home Grenton można sterować niemal każdym urządzeniem w domu, a także odczytywać informacje z niezliczonej liczby czujników. Lista możliwych funkcjonalności zależy jedynie od wyobraźni i może być w pełni dopasowana do potrzeb domowników. Łatwość konfiguracji systemu sprawia, że można go w każdej chwili dopasować do zmieniających się z czasem potrzeb.

To daje komfort, bezpieczeństwo i przewagę nowoczesnego budownictwa. W tradycyjnej instalacji elektrycznej zmiana funkcji zwykłego wyłącznika wymaga kucia ścian i ingerencji w obwody, tymczasem w systemie GRENTON to tylko kwestia kilku kliknięć. .

Plan budynku

Wyjątkowe jest to, że salon, kuchnia i jadalnia znajdują się jedno za drugim w jednym pomieszczeniu, dzięki czemu z każdego miejsca można podziwiać otaczający krajobraz.

Część zewnętrzna i weranda zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było wygodnie siedzieć w zaciszu, a ogród nie był odcięty od domu.
Pomiędzy głównym budynkiem a oficyną, która służy jako brama do ogrodu, powstała niejako „ulica”. Ta ulica, czyli tunel, jest łącznikiem przestrzennym i elementem szczególnym.

Pomieszczenia sypialne znajdują się na piętrze. Część biurowa od frontu, ze względu na piękny widok. Ta część jest połączona z otwartą klatką schodową i jest oddzielona jedynie szklanym frontem. Efekt, jaki chcieliśmy osiągnąć dzięki tej aranżacji, to połączenie biura z domem poniżej.

Partner