Dom w Tęgoborze

MOKAA ARCHITEKCI
Partnerzy

O inspiracji

Prezentowany dom usytuowany jest w niewielkiej miejscowości Tęgoborze w bliskim otoczeniu Jeziora Rożnowskiego.

Budynek, o powierzchni użytkowej 283m2, składa się z dwóch brył – głównej, dwukondygnacyjnej zwieńczonej dwuspadowym dachem oraz parterowej zakończonej dachem płaskim. Przestrzeń wypoczynkowa zlokalizowana została na parterze, w najbardziej reprezentacyjnej części budynku, otwartej na dwie kondygnacje za pomocą panoramicznego przeszklenia z malowniczym widokiem na pobliską zieleń. Na parterze zlokalizowano także gabinet i sypialnię główną z dostępem do tarasu oraz pomieszczenia techniczne z garażem. Poddasze części głównej zaaranżowane zostało na strefę młodzieżową – powstały tam trzy sypialnie z dostępem do tarasu na dachu, dodatkowa przestrzeń zabawy oraz wypoczynku dla dzieci.

Obiekt został zaprojektowany zgodnie z ustaleniami MPZP, nawiązuje do architektury tradycyjnej poprzez oparcie rzutu o prostokątny kształt. Charakterystycznym motywem projektowanego domu jest przesłona ażurowa w kształcie jodełki wykonana z drewna cedrowego.

Projekt przewiduje wykończenie dachu blachą na rąbek stojący w kolorze jasnej szarości. Elewacje budynku zostaną wykończone spiekiem ceramicznym o fakturze kamienia naturalnego oraz drewnem cedrowym w kolorze naturalnym. Taras na parterze oraz podbitka zostaną wykonane z drewna naturalnego. Zastosowane materiały w połączeniu z drewnianą jodełką nadają budynkowi elegancki, a zarazem sielski charakter.

Lokalizacja: Tęgoborze, Polska
Tekst: MOKAA architekci