Dom we Wrocławiu autorstwa TRZY.BE Architekci

TRZY.BE Architekci

Partnerzy

O inspiracji

Dom we Wrocławiu był dla TRZY.BE Architekci sporym wyzwaniem – dużym ograniczeniem był niecodzienny, nieforemny kształt działki oraz usytuowanie wjazdu – dojazd do budynku znajduje się pomiędzy istniejącymi budynkami, więc przy projektowaniu mieliśmy wiele ograniczeń.

Sama działka nie jest też zbyt duża, a w założonym przez inwestorów planie funkcjonalnym poza standardowymi pomieszczeniami mieszkalnymi dla rodziny 2+2 musieliśmy przewidzieć również spore, bo aż 40-metrowe pomieszczenie pracowni artystycznej dla inwestorki.

W związku z zamiłowaniem do sztuki inwestorów TRZY.BE Architekci nie bali się zaproponować bardziej odważnej formy. Taras przy części dziennej oraz wiata na dwa samochody mają zadaszenie wcinające się dynamicznie w bryłę budynku nadając mu lekkości. Zapewniając również częściowe zacienienie tarasu oraz przykrycie dojścia do budynku z samochodów.

Na parterze budynku znajduje się prawie 70 metrowa przestrzeń salonu z kuchnią i jadalnią, które wychodzą na duży taras i ogród, do kuchni przylega ukryta spiżarnia. Taras wychodzi też na pokój gościnny pełniący funkcję gabinetu, na parterze znajduje się wiatrołap, łazienka dla gości oraz pracownia. Na piętrze znajdują się dwa przestronne pokoje dzieci, spora sypialnia z prywatną garderobą, duża łazienka i pomieszczenia gospodarcze.

Zastosowane na budynku materiały to deska naturalna w kolorze miodowym oraz ciemnografitowe płyty włókno cementowe.

Przed nami jeszcze prace nad projektem wnętrz budynku.

 

Powierzchnia budynku: 285 m2
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Zobacz więcej projektów od TRZY.BE Architekci:

TRZY.BE Architekci