Dom wiejski w nowej formie

Partnerzy

O inspiracji

Ten dom znajduje się w Sun Valley w amerykańskim stanie Idaho i został zaprojektowany przez firmę McLaughlin & Associates Architects. Wnętrza dopracowała natomiast Jennifer Hoey, która prowadzi własne studio Jennifer Hoey Interior Design.Budynek został zaprojektowany wokół centralnej konstrukcji „STODOŁY”, która przecina cały plan domu, tworząc w jednym skrzydle apartamenty dla gości, a w drugim sypialnię główną właścicieli wraz z łazienką.

Koncept wykończenia wnętrz opierał się na połączeniu materiałów rustykalnych z elementami subtelnymi, ale też wytwornymi. Neutralna paleta staje się ciekawsza dzięki zastosowaniu różnych tekstur materiałów. Stal, brąz oraz skóra – to detale, które budzą wnętrze i z wielką starannością zestawione są one tutaj z twardym drewnem. Drewno jest elementem dominującym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dbałość o detale, odpowiednio dobrana wielkość i skala pomieszczeń oraz umiejętne połączenie ich z pięknym krajobrazem stanu Idaho – to wszystko sprawia, że cały projekt się wyróżnia, a dom zapada w pamięć.

Lokalizacja: Sun Valley, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA