Dom z basenem wg. projektu TRZY.BE Architekci

TRZY.BE Architekci

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Punktem wyjścia do zaprojektowania tego domu przez TRZY.BE Architekci było wpasowanie bryły na działce o dość trudnym trapezowym kształcie, przy niezbyt korzystnej lokalizacji względem stron świata – wjazd na działkę zlokalizowany jest od strony południowej. Jedną z wytycznych naszych inwestorów było marzenie o posiadaniu zewnętrznego, odkrytego basenu, który przez większość dnia ma być skąpany w słońcu, by w ten sposób naturalnie podgrzewać wodę. Nie było to łatwe, by jednocześnie zapewnić inwestorom prywatność i komfort podczas wypoczynku na tarasie i przy basenie.

Program zakładał na parterze przestronną część dzienną, z wydzieloną drzwiami kuchnią. Spiżarnię, garderobę, dwustanowiskowy garaż oraz pokój gier z przestrzenią do wygodnego oglądania filmów czy grania na konsoli.

Na piętrze umieszczono dwa wygodne pokoje dziecięce z własną łazienką. A także pralnię, biuro do pracy zdalnej oraz strefę sypialni, z prywatną garderobą i łazienką, która pomieściła również saunę.

Bryła to dwie STODOŁY, gdzie dolna mieści strefę dzienną, a górna strefę prywatną, sypialnie i biuro. Górna STODOŁA jest od strony ulicy lekko nadwieszona, dzięki czemu cały budynek wygląda niestandardowo, ciekawie i lekko. Od strony ogrodu do budynku dostawiono pergolę, częściowo pełną, gdzie można schować się przed deszczem, a częściowo ażurową, by wpuszczała światło do salonu, a jednak dawała cień na tarasie w upalne dni.

Elewacje pokryto szarą płytką klinkierową, zwieńczoną zadaszeniem z czarnej blachy na rąbek. Szczytowe elewacje górnej bryły wieńczą strzeliste trapezowe okna. Dopasowane są do kąta połaci dachowych, które zapewnią dużo dziennego światła w przestronnych sypialniach.  Korytarze i łazienki doświetlone są za pomocą okien dachowych.

Powierzchnia: 280 m2
Lokalizacja: Zielona Góra, Polska

Zaproś TRZY.BE Architekci do współpracy, niech zaprojektują Twoją nowoczesną STODOŁĘ marzeń:

TRZY.BE Architekci