Dom z lukarną

ONDA Architektura

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dom z lukarną jest interpretacją formy wpisującej się w nurt nowoczesnej STODOŁY. Klienci dla których został wykonany projekt, zgłosili się z malowniczą działką, usytuowaną na południowo-zachodnim stoku, znajdującą się na obrzeżach Rzeszowa oraz z wizją domu w typie nowoczesnej STODOŁY – prostą, zwartą bryłą budynku z dwuspadowym dachem.

Inwestorom zależało na uchwyceniu we wnętrzu najpiękniejszych widoków rozpościerających się z terenu inwestycji. Chcąc maksymalnie wpisać wydłużoną, prostopadłościenną bryłę domu w ukształtowanie terenu, zaproponowano ustawienie jej równolegle względem nachylenia stoku.

Elewacja południowo-zachodnia została mocno przeszklona i otwarta na otaczający krajobraz. W celu uchwycenia atrakcyjnych widoków, także z wyższej kondygnacji, zaproponowano powtórzenie największego przeszklenia, w formie szerokiej współczesnej lukarny, na piętrze budynku. Lukarna stała się dominującym elementem bryły domu.

Inwestor prywatny
Faza projektowa: Projekt uzyskał pozwolenie na budowę – 2023 r.
Lokalizacja: Podkarpacie
Wizualizacje: Julia Mihilewicz

Więcej ciekawych projektów od ONDA Architektura zobaczysz w zakładce na naszej stronie. Zachęcamy do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.