Domek na kółkach

BALUCHON
Partnerzy

O inspiracji

To mobilny domek, który pomimo swych maleńkich rozmiarów, ma wystarczająco dużo stylu.

W ostatnich latach takie małe domy, kompaktowe i wygodne, zaczęły się cieszyć sporym zainteresowaniem. Nie dziwi to nas, jeśli weźmiemy pod uwagę wiele zalet mieszkania na tak małej powierzchni. Prostota, klarowność, niższy ślad węglowy i w wielu przypadkach powrót do spokojnego, powolnego rytmu życia – to dla wielu tylko niektóre z zalet.
Biorąc pod uwagę takie trendy, francuska firma Baluchon dołączyła do grona zainteresowanych małymi przestrzeniami, tworząc wyjątkowo pomysłowy i oryginalny projekt. Ten niewielki domek jest w pełni mobilny i może być zaparkowany prawie wszędzie, nie wymagając pozwolenia na budowę.

Projekt o nazwie „La Bohème” wyróżnia się swym stereotypowym kształtem i nowoczesno-rustykalnym wykończeniem wnętrza. Ten konkretny domek został wykonany dla klienta z zachodniej części Francji i ma drewnianą elewację oraz przyciągający wzrok zielony dach. Duże okna wpuszczają do wnętrza sporo naturalnego światła, tworząc ciepłą, gościnną atmosferę.

W domku zmieściła się kuchnia, łazienka i salon na poziomie niższym, a na górze jest wygodna sypialnia oraz miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Stół pozwala wygodnie zjeść 4 osobom, a sofa zapewnia dodatkowe miejsca do spania, jeśli okażą się potrzebne. Wnętrze ma sporo drewna w odcieniach jasnych i ciemnych, a minimalistyczne meble sprawiają wrażenie prostoty i przestronności pomimo małej powierzchni.
Wystarczy ustawić taki domek w pięknej scenerii, a udany wypoczynek jest gwarantowany.

Lokalizacja: Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf