Domek zbudowany jako schronienie podczas pandemii

Desterro Arquitetos

O inspiracji

Niewielka chatka zbudowana jako schronienie podczas pandemii, zawiera piec opalany drewnem, wannę z hydromasażem, palenisko na zewnątrz i piec do gotowania na otwartym ogniu.

Cabana Solena znajduje się w wiejskiej posiadłości – Flores da Cunha w Brazylii. W środku pandemii koronawirusa klienci marzyli o miejscu schronienia, które pozwoliłoby na głęboką więź z naturą.”

„Główna bryła, z dwuspadowym dachem schodzącym do ziemi i dwiema szklanymi szybami, ma po bokach niższą wysokość sufitu, co potęguje poczucie przytulności. W nim łóżko, mała przestrzeń mieszkalna, piec opalany drewnem oraz blat kuchenny.Ta bryła ma z jednej strony świetlik, dzięki czemu użytkownik widzi niebo zarówno w dzień, jak i w często zimne, rozgwieżdżone noce”

Druga część, dołączona do głównej, zawiera łazienkę. Składa się ona z ramy sięgającej od podłogi do sufitu po jednej ze stron, zwróconej w kierunku zewnętrznej części krajobrazu. W ten sposób użytkownik może mieć prysznic w pełni połączony z naturą. Układ rozciąga się na zewnątrz poprzez taras, ze stołem na zewnątrz, grillem, kominkiem i balią opalaną drewnem. W sąsiedztwie nowoczesnej STODOŁY do spożycia są również drzewa bergamotowe, cytryna galicyjska i inne lokalne owoce .

„W celu maksymalizacji integracji z przestrzenią zewnętrzną i z naturą w kabinie nie ma ani zasłon, ani rolet. Z wnętrza można obserwować zmiany warunków atmosferycznych czy pory dnia, tak jakby to, co na zewnątrz było częścią wewnętrzną z jego kolorami, dźwiękami i aspektami. Ogień jest jednym z głównych elementów doświadczenia, niezależnie od tego, czy jest to palenisko na zimne noce, grill, czy piec opalany drewnem lub wanna z hydromasażem.”

Powierzchnia: 27 m2
Lokalizacja: Flores da Cunha, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Szukasz miejscówki do wynajęcia? Zajrzyj tutaj.

Architekt

Desterro Arquitetos