Domki Gather Greene

CHELLISE MICHAEL PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

Gather Green to niezwykła oferta hotelowa, znajdująca się w mieście Coxsackie w stanie Nowy Jork. Obejmuje ona siedemnaście maleńkich domków, które zapewniają cały komfort pokoju hotelowego, choć znajdują się w samym sercu lasu. Dzięki ogromnym oknom, w maleńkim domku można czuć się tak, jakby przebywało się w otoczeniu dzikiej przyrody, choć goście cieszą się takimi wygodami jak klimatyzacja, ogrzewanie, czy ciepły prysznic. Każdy z domków ma też prywatny taras zewnętrzny, duże łóżko w rozmiarze king size, łazienkę, szafę z dużym lustrem, mini lodówkę i ekspres do kawy. Cały zespół hotelowy został zaprojektowany z niezwykłą starannością.

Wnętrze / Otoczenie

Jaki jest właściwy rozmiar dla maleńkiego pokoiku hotelowego, który ma znajdować się w samym sercu lasu? Na takie pytanie musieli odpowiedzieć sobie architekci na samym początku. Pokój nie może być zbyt duży, bo wtedy goście tracą poczucie przebywania w bezpośrednim sąsiedztwie przyrody, ale nie może też być zbyt mały, ponieważ nie zapewni odpowiedniej wygody. Kluczem okazała się odpowiednia wielkość łóżka, a sam pokój jest niewiele od niego szerszy. W tej sytuacji najważniejszą częścią architektury małego domku staje się ogromne okno, które sprawia, że leżąc na łóżku gość może się czuć tak, jakby leżał na drzewie lub pomiędzy drzewami. Solidne ściany zapewniają natomiast poczucie prywatności. Odpowiednia pościel i ręczniki wprowadzają do domku odrobinę luksusu.

Lustro / Drzwi

Gość nie chce przegapić tego, co dzieje się na zewnątrz? Żaden problem… lustrzane drzwi szafy odbijają otoczenie i wprowadzają je do wnętrza nawet przy bladym świetle księżyca. Szafa z kolei zapewnia odpowiednio dużo miejsca na ubrania nawet dla pary gości. Za lustrzanymi drzwiami kryje się też mini lodówka.

Łazienki

Goście nie mogą zostać w lesie bez łazienki. Właśnie do niej prowadzą białe drzwi. Po jednej stronie znajduje się toaleta z szafką i umywalką, a po drugiej wystarczyło miejsca na wygodny prysznic. Co więcej, jeśli nie chcesz tracić kontaktu z przyrodą, zostaw drzwi otwarte, a będzie mieć wrażenie, że bierzesz prysznic w domku na drzewie – radzą właściciele hotelu.

Detale

W małym domku zmieścił się jeszcze cały zestaw do parzenia kawy i herbaty. Jak zapewniają właściciele – nikt przecież nie będzie chciał wychodzić z takiego łóżka. Wszystko co potrzebne, znajduje się za całymi, ukrytymi drzwiami. W ścianach znajdują się też małe wnęki, w których można położyć książkę, czy naładować telefon.

Tarasy

Każda chatka ma swój taras o wielkości co najmniej takiej samej, jak wnętrze domku. Niektóre tarasy są wspólne, niektóre większe, a jeszcze inne mają nieregularne kształty. Na każdym tarasie znajduje się jednak mały stolik, krzesła, zewnętrzne światło i przede wszystkim przepiękne widoki.

Razem, ale prywatnie

Choć domki od środka stają się raczej prywatne, kiedy goście wychodzą na zewnątrz, mają mieć wrażenie „bycia razem”. W tym celu większość domków położona jest dość blisko siebie, ale pięć z nich ma bardziej prywatną lokalizację i znajduje się bardziej w głębi lasu. Wszystkie jednak połączone są ze sobą leśnymi ścieżkami, które w nocy oświetlone są klimatycznymi żarówkami.

Lokalizacja: Coxsackie, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA