Domki modułowe Surf Shack

Partnerzy

O inspiracji

Firma The Backcountry Hut Company z Vancouver w Kanadzie działa na rynku prostych i małych przestrzeni, wpisując się w trend, który zyskuje popularność w Ameryce Północnej. Ich zestaw dostarczany w częściach inspirowany jest filozofią założyciela IKEI, Ingvara Kamprada, który promował tanie i proste produkty, na które stać będzie praktycznie każdego. Choć projekt The Backcountry Hut Company wszedł dopiero w fazę prototypu, zainteresowanie nim jest wyjątkowo duże, a firma zbiera zamówienia od Portland po Brooklyn. Projekt firmy wciąż jest wzbogacany i ostatnio dodano nową opcję o nazwie „Surf Shack”, który przedstawiono na tej wizualizacji. Opcja obejmuje m.in. inne drzwi i fronty szuflad z systemu kuchennego IKEI.
„Nasi klienci wydają się pochodzić z różnych środowisk, ale wszyscy mają podobne upodobania związane z designem i kryją w sobie kreatywne pragnienie, by odegrać jakąś rolę w procesie budowy” – mówi współzałożyciel firmy The Backcountry Hut Company, Wilson Edgar. Jak dodaje, pierwsi klienci jego firmy byli bardzo różni – od emerytowanych profesorów po młodych pracowników ze świata techniki. „Wszyscy nasi klienci szukają rekreacyjnego domku, który jest świetnie zaprojektowany i ma minimalny wpływ na środowisko.”
Zewnętrzna konstrukcja tego domku jest wykonana z elementów częściowo już złożonych, ale projekt wnętrza w dużym stopniu pozostawiony jest decyzji klienta. Osoba zamawiająca może wybrać jeden ze specjalistycznych projektów firmy, ale może też zaprojektować wnętrze samodzielnie. Cały proces zamawiania jest równie unikatowy, jak i sam budynek. Przedstawiciele firmy BHC już na wczesnym etapie zamówienia zaczynają rozmawiać z klientem wyjaśniając cały proces, zapewniając wszystkie specyfikacje, pozwolenia na budowę i szczegółowe rysunki i plany. Zespół firmy wspiera klientów przez cały proces – od powstania konkretnego projektu po zakończenie prac.
Na miejsce dostarczane są paczki z przygotowanymi elementami do złożenia i wtedy rozpoczyna się budowa. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, konstrukcję można postawić w mniej niż cztery tygodnie i wystarczą do tego cztery osoby. Nie ma potrzeby wykorzystania żadnego dużego sprzętu budowlanego, ani ciężkich maszyn.
„W wielu przypadkach nasi klienci chcą zbudować dom na wymarzonej działce z dala od cywilizacji” – wyjaśnia Wilson. „Niektóre z tych miejsc są na tyle oddalone, że nie można tam przeprowadzić tradycyjnego, inwazyjnego procesu budowlanego.” W takich warunkach idealnie sprawdza się więc projekt firmy The Backcountry Hut Company.

Projekt i wykonanie: The Backcountry Hut Company
Tekst: nowoczesna STODOŁA