Domy koncepcyjne Domesi

Domesi Concept House
Partnerzy

O inspiracji

Domesi to firma architektoniczna realizująca budowle drewniane od ponad 20 lat. Od ponad 10 lat budują koncepcyjne domy drewniane Freestyle i Neo. „Często spotykamy się z klientami, którzy myślą o budownictwie drewnianym, ale z drugiej strony nie wyobrażają sobie takiego mieszkania. Dlatego zbudowaliśmy dwa przykładowe Domesi Concept Houses – na Vysočinie i w Górach Izerskich – gdzie możesz zobaczyć nasze drewniane budynki lub je wynająć”.

Budynki drewniane pod klucz Domesi łączą dowolny styl z miłością do drewna, nowoczesną technologią, precyzyjnym wykonaniem. Zarówno Freestyle, jak i Neo można dowolnie rozciągać, a tym samym poszerzyć wewnętrzną część dzienną. Wszelkie zmiany i poprawki w projekcie są przeprowadzane we współpracy z architektem, dzięki czemu dom nie traci na jednolitości stylu, czystości wizualnej czy funkcjonalności. Projekt może sprostać nawet najsurowszym przepisom obowiązującym na terenach typu PLA. „Chociaż Freestyle to dom pod klucz, wychodzimy z założenia, że każdy nowy projekt jest zawsze inny – dostosowany do potrzeb i wymagań konkretnego klienta” – mówią przedstawiciele firmy Domesi. Istnieje możliwość dobudowania prostego budynku parterowego pełniącego funkcję wiatrołapu lub magazynu, lub zadaszenia nad wejściem.

Freestyle budowany jest w technologii paneli z litego drewna (CLT). Konstrukcja nośna domu jest najpierw tworzona komputerowo, a następnie przenoszona za pomocą technologii CNC do skali 1:1. W produkcji powstają w ten sposób pojedyncze elementy ścian, stropów i dachów, które następnie bardzo szybko montuje się na placu budowy w ostateczną całość. Unikalny system fundamentów budynków nadaje się również do terenu pochyłego.

Lokalizacja: Praga, Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA