Domy nad jeziorem Pozezdrze na Mazurach

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Domy „Jezioro Pozezdrze” to gotowa propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Taki dom wraz z dużą działką na Mazurach to możliwość wykorzystania nie tylko wakacyjnego, ale i całorocznego. Domy zostały zlokalizowane tak, aby zapewnić każdemu z nich widok na Mazury, na przepiękną panoramę jeziora Pozezdrze, szlak rzeki Sapina i lasy Puszczy Boreckiej.

Domy wraz z działkami znajdują się w odległości 200 metrów od plaży na której znajduje się pomost, boisko i zabudowa rekreacyjna. Do jeziora w linii prostej jest zaledwie 150 metrów. Dodatkową atrakcją i wartością jest wspólna własność pasa brzegowego jeziora Pozezdrze o długości 500 metrów i szerokości 50 metrów, która zapewni w przyszłości możliwość budowy pomostów dla nowych nabywców.

Działki położone są w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w miejscu cichym i spokojnym sprzyjającym ono wypoczynkowi, nieopodal Kruklanek tuż za miejscowością Pozezdrze, w sąsiedztwie jeziora o takiej samej nazwie. Działki mają regularny kształt o wymiarach ok. 100 m x 40 m. Położone są na wyniesieniu schodzącym lekko w stronę jeziora. Powierzchnia działek kształtuje się od 3700 do 4800 m2.

Powierzchnia domów natomiast przedstawia się następująco:

Pow. zabudowy budynku 99,28 m2,
Pow. użytkowa parteru: 66,01 m2,
Pow. poddasza użytkowego: 29,50 m2,
Pow. użytkowa 95,51 m2,
Taras na parterze 17,00 m2,
Taras/balkon na piętrze 10,00 m2,
Długość budynku: 14,12 m,
Szerokość budynku: 7,08 m,
Wysokość budynku: 7,15 m.

Do domów zostały już przyłączone media: gminny wodociąg, kanalizacja i prąd. Ogrzewanie i schładzanie zapewniają zamontowane pompy ciepła.

Opis domów

Dom murowany w nowoczesnym i praktycznym stylu. Łączy mazurski klimat w standardzie deweloperskim (min: tynki, posadzki, instalacja elektryczna, przyłącza wody i kanalizacji ogrzewanie podłogowe na cały obszar domu (parter i piętro).

Każdy dom to obiekt parterowy, bez podpiwniczenia, z użytkowym poddaszem. Zaprojektowany na planie prostokąta z dachem dwuspadowym krytym dachówką w kolorze naturalnym ceramiki.

Schody oraz taras wykonanane zostały z kamienia polnego.

Elewacja z desek w kolorze ciemnego grafitowego brązu, obramowania wokół okien i drzwi w kolorze białym.

Wejścia do domów ulokowano od strony północno-wschodniej. Na parterze od strony południowo-wschodniej zlokalizowano salon z jadalnią z wyjściem na zadaszony taras (duże okna z widokiem w kierunku jeziora i na okoliczne łąki) oraz kominek lub piec na drewna. Salon połączony jest z kuchnią w formie aneksu kuchennego. Na parterze znajdować się będzie także sypialnia oraz łazienka i toaleta. W salonie znajdować się będą drewniane schody prowadzące na poddasze. Na poddaszu zlokalizowano sypialnię z wyjściem na zadaszony taras drewniany oraz pomieszczenie gospodarcze.

Możliwość urządzenia 2 sypialni na poddaszu.

Dojazd do nieruchomości odbywa się droga krajową 63 Giżycko – Węgorzewo. W miejscowości Pozezdrze na ostatnim kilometrze zjeżdżamy na drogę asfaltową Pozezdrze – Kruklanki i docieramy do domów. Wjazd na posesję każdej z działek odbywa się drogą wewnętrzną. Orientacyjny czas dojazdu do działek i domów to 10 minut jazdy z Giżycka, 100 minut jazdy z Olsztyna i 220 minut jazdy z Warszawy.

Okolica

Pozezdrze kojarzy się z lasami, ścieżkami rowerowymi, trasami pieszymi po rezerwatach przyrody i szlakiem kajakowym rzeki Sapina. Kojarzy się także z lokalizacją dawnej kwatery, zwanej Czarnym Szańcem, z okresu II wojny światowej. Przez Pozezdrze prowadzi droga krajowa 63 do najbardziej na północ wysuniętego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Węgorzewa. Także z Pozezdrza prowadzi niezwykle atrakcyjna przyrodniczo droga do pałacu i portu w Sztynorcie.

Ale nie tylko drogi wychodzące z miejscowości mają swoją wartość. Tą największą daje otoczenie przyrodnicze, jezioro i lasy, pełne grzybów na koniec każdego lata i jesienią. Przez jezioro prowadzi popularny na Mazurach szlak kajakowy rzeki Sapina. Rozpoczyna się on na południu w Kruklinie i prowadzi przez Kruklanki i Pozezdrze do Ogonek, gdzie łączy się z jeziorem Święcajty i głównym szlakiem. W okresie letnim z domów nad Pozezdrzem podziwiać będzie można aktywnie spędzających czas na kajakach turystów. Pobliska plaża jest też miejscem postoju wielu grup w czasie swojego spływu.

Lasy po drugiej stronie jeziora, których panorama widoczna będzie z każdego domu, są świetnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Wiele ścieżek prowadzących przez piękne krajobrazowo obszary łączy się z oficjalnymi trasami rowerowymi w krainie jezior i pozwala aktywnie spędzać czas na Mazurach. Realizowana Mazurska Pętla Rowerowa jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność tych terenów. Jedna z nowych tras połączy Kruklanki z Węgorzewem (po dawnej linii kolejowej) właśnie przez plażę nieopodal inwestycji.

W czasie 30-40 minut jazdy jesteśmy w stanie dotrzeć do największych pamiątek historii na Mazurach, czyli do giżyckiej Twierdzy Boyen z XIX wieku, do Wilczego Szańca kwatery A. Hitlera pod Kętrzynem i do bunkrów w Mamerkach, które stale przyciągają zwiedzających swoją tajemniczością i historią o ukryciu tu Bursztynowej Komnaty.

-> Kup STODOŁĘ – Cena 900 000 zł brutto 

Kontakt:

mazury.info.pl