Drewniana chata za miastem

GOSIA GÓRA
Partnerzy

O inspiracji

Dom Asi i Sebastiana jeszcze 10 lat temu stał w Dolinie Rospudy. W jednej z podwarszawskich miejscowości czuje się świetnie.Niemal stuletni budynek pokryty czernionymi deskami mieści w środku jasne wnętrze pełne sprytnych rozwiązań i sprzętów zrobionych przez samych właścicieli.

Mówi właścicielka: Asia – kavkadesign.com

Inspiracje… Lubię domy projektantki wnętrz Jacqueline Morabito i forecasterki Li Edelkoort. Podoba mi się ich prostota, czystość i naturalność. Nie lubię wnętrz, które wyglądają na zaprojektowane – są jak ludzie przebrani w sezonowe stroje od projektantów zupełnie do nich niepasujące.

Twoje potrzeby… Otwarta i jasna przestrzeń. By osiągnąć to ostatnie zdecydowałam się na białe ściany, jasne podłogi, odsłonięte okna i dużą liczbę lamp.

Najlepszy pomysł… Otwarta przestrzeń – pozwala swobodnie płynąć energii, przemieszczać się nam, zwierzętom i przedmiotom w zależności od aktualnych potrzeb.

Ulubiony przedmiot… Lubię wszystkie przedmioty w moim domu, ale nie przywiązuję się do nich, nie marzę o czymś szczególnym, nie robię listy życzeń, nie zbieram pieniędzy na dizajnerskie przedmioty. Tak samo cieszy mnie własnoręcznie wykonana ławka i super praktyczna lampa Diesla, ale żyć bez nich mogę bez problemu. Oczywiście uważam, że otaczanie się pięknymi przedmiotami (w umiarze) jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia, ale pojęcie piękna jest bardzo względne i dla każdego oznacza co innego.

Najgorszy pomysł… Czarna podłoga w dużej łazience na pietrze. Ten błąd już został naprawiony i potwierdził, że biały kolor wcale nie brudzi się bardziej niż ciemny. Czarne podłogi wyglądają pięknie, ale wymagają, jeśli jest się lekko zakręconym na punkcie czystości, nieustannej troski, dbałości i kontaktu z mopem.

Źródło: Dom z Pomysłem

Fotograf