Drewniana STODOŁA w leśnej scenerii.

WT ARCHITECTURE DREWNIANE ZIELONE DOMY
Partnerzy

O inspiracji

Drewniana, ponieważ zarówno konstrukcja ścian zewnętrznych oraz działowych powstała na bazie drewna konstrukcyjnego certyfikowanego c24 jak również inne elementy, czyli przede wszystkim elewacja została wykończona naturalną deską profilowaną na pióro wpust z modrzewia syberyjskiego oraz spory rogowy taras wykonany również z drewna z którego właściciele z pewnością często korzystają.

Pokazana realizacja w miejscowości Radonie na Mazowszu po raz kolejny udowadnia, że nowoczesna STODOŁA bez elementów drewnianych nie oddaje architektonicznego charakteru tego typu budowli. Dodatkowego klimatu nadaje leśne środowisko otaczające działkę, na której budynek powstał. Zapewne właściciele już niejednokrotnie spoglądali z okna swojej STODOŁY na spacerujące w okolicy sarny, zające a może i jelenie.Pokazana realizacja według projektu indywidualnego o powierzchni użytkowej 190m2, wykonanej przez firmę Drewniane Zielone Domy dla której nasz skład często dostarcza drewno konstrukcyjne C24 oraz drewno profilowane po raz kolejny udowadnia, że budownictwo szkieletowe staje się coraz mocniejszą i coraz bardziej popularną metodą budownictwa. Z roku na rok powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w tego typu metodzie stawiania budynków. Tak samo coraz więcej Polaków mieszkających w Norwegii czy Szwecji pracujących w tej branży, gdzie budownictwo szkieletowe jest kolebką wraca do Polski w celu założenia własnej działalności gospodarczej. My jako miłośnicy drewna oraz jako dostawca materiałów certyfikowanych jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi.

Mamy nadzieję i jesteśmy pewni, że ta metoda budownictwa będzie nadal się mocno rozwijała i będzie stawiała czoła budownictwu tradycyjnemu kojarzonemu z niezdrowym betonem, pustakiem czy styropianem na rzecz naturalnych zdrowych materiałów jak przede wszystkim drewno oraz inne produkty pochodzenia naturalnego.

Lokalizacja: Radonia, Mazowsze, Polska

Dostawca drewna

Stamadrew