Drewno Shou Sugi Ban – piękno wykute w ogniu

KALICIAK ARCHITEKCI
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesna STODOŁA to najchętniej wybierane projekty przez inwestorów i nieustający trend w architekturze. Prostota połączona z minimalizmem, oryginalne formy, funkcjonalność – to tylko niektóre z cech, które wyróżnia ich styl. W procesie tworzenia koncepcji stawiany jest szczególny nacisk na zgodę z naturą, dlatego nowoczesne STODOŁY zyskują tak wielu zwolenników.Prosta bryła okryta czarną drewnianą elewacją położona w otoczeniu urokliwego krajobrazu to cechy szczególne, które wyróżniają tę wyjątkową inwestycję. Deski, użyte w tym projekcie to produkt pochodzący od polskiego producenta opalanych desek Wood of Fire, które mieliśmy możliwość zobaczyć już na niejednej interesującej inwestycji w Polsce jak i zagranicą. Na okładzinę drewnianą wybrany został wariant SILESIA 3 wykonany na modrzewiu syberyjskim.

Trwałość drewna na przestrzeni lat

Drewno Shou Sugi Ban od Wood of Fire poddawane jest obróbce cieplnej poprzez wysoką i stałą temperaturę wytworzoną w specjalnych piecach, dzięki którym wypalana jest z drewna wierzchnia warstwa celulozy. Opalanie za pomocą tej metody wiąże się z dodatkowymi korzyściami jakimi są m. in. zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych oraz mechanicznych czy ochrona przed wszelkiego rodzaju szkodnikami.

Ekologiczna impregnacja drewna

Firma Wood of Fire oferuje czterostronną autorską impregnację drewna, co oznacza, iż zabezpieczona zostaje nie tylko wierzchnia warstwa struktury, ale także i rewers co pozwala na dodatkowe zabezpieczenie drewna i korzystnie wpływa na jego odporność. Impregnacja ta pozwala również na wydobycie naturalnego barwnika, który nie ulega utlenianiu. Sposób takiego opalania drewna zapewnia nie tylko dobrą żywotność surowca, ale także pożądany wygląd którym możemy cieszyć się przez długie lata.

Lokalizacja: Polska

Skontaktuj się:

info@woodoffire.pl