Dry Creek Napa Retreat

Nick Noyes Architecture Jim Nevill Jason Wells
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Dry Creek Napa Retreat ze wspaniałymi widokami na winnicę i dolinę zbudowano w 2018 roku z wizją, miłością i dbałością o szczegóły. Za projektem stoi znany architekt z Bay Area, Nick Noyes. Słynie on z tworzenia eleganckich, współczesnych projektów, wykorzystując przyjazne dla środowiska techniki i zrównoważone materiały. Dzięki temu projektowi był w stanie połączyć swój nieporównywalnie wyrafinowany styl i nieskazitelne linie z ukłonem w stronę estetyki wiejskiego domu.

Dry Creek Napa Retreat kwintesencją odosobnienia

Położony na nieco ponad hektarze prywatnej ziemi graniczącej z Alston Park z jednej strony i otoczony prywatnymi winnicami z drugiej, Dry Creek Napa Retreat cechuje kwintesencja odosobnienia. Gdy tylko przejedziesz przez bramę, skala nieruchomości odkryje się przed Tobą. Mijając bryłę przeznaczoną na wolnostojący garaż na dwa samochody i sypialnię gościnną, otwiera się główny dziedziniec wejściowy. Duże, ułożone naprzemiennie betonowe platformy prowadzą w górę przez pięknie zagospodarowane podejście do przedniego wejścia. Zestawienie starannie dobranych elementów materialnych tworzy tu doznania wizualne. Duże szklane drzwi wejściowe osadzone w wysokiej szklanej ścianie ze stalową ramą prowadzą do korytarza wejściowego z polerowanymi betonowymi podłogami, które łączą się z szerokimi deskami z białego dębu, prowadząc do dramatycznego wielkiego pokoju.

Wielki pokój Dry Creek Napa Retreat to inspirująca przestrzeń ze strzelistymi dwuspadowymi sufitami, która łączy kuchnię, jadalnię i salon. Ale prawdziwą gratką są ściany okien od podłogi do sufitu, zaprojektowane na zamówienie i sprowadzone z Anglii, idealne do podziwiania zapierających dech w piersiach zachodów słońca nad doliną. Rzeźba z czerwonej stalowej ramy zamontowana na zewnętrznej ścianie tego okna to dramatyczne dzieło sztuki, które ożywa o różnych porach dnia pod różnymi kątami. Cztery francuskie drzwi i z łatwością prowadzą do paleniska i jadalni pod pergolą na zewnątrz, która jest uosobieniem rozrywki wewnątrz i na zewnątrz.

Detale

Na jednym końcu wielkiego pokoju znajduje się kuchnia z szarymi kamiennymi blatami, płytkami typu subway, szafkami wykonanymi na zamówienie, lodówką i zamrażarką ukrytą za boazerią. Obszerna wyspa kuchenna wyposażona jest w lodówkę na wino, zlewozmywak, wbudowane drewniane szafki i blaty do siedzenia na nieformalne posiłki.

Na drugim końcu wielkiego pokoju betonowy kominek gazowy w kształcie desek stanowi kolejny dramatyczny element i kontrastuje z otaczającą go ścianą wyłożoną jasnym drewnem. Pomiędzy nimi znajduje się obszerna jadalnia, idealna zarówno na kameralne kolacje, jak i duże przyjęcia. Wielki pokój płynnie przechodzi w rozległy taras rozrywkowy na świeżym powietrzu. Piękne ogrody z sukulentami i kaktusami ograniczają przestrzeń tego dobrze przemyślanego doświadczenia na świeżym powietrzu.

Apartament właściciela Dry Creek Napa Retreat inspirowany spa oferuje spokój, prywatność i przestrzeń do relaksu. Podwójne francuskie drzwi umożliwiają dostęp do części wypoczynkowej na tarasie na świeżym powietrzu. W łazience znajduje się przewymiarowana kabina prysznicowa wykończona białymi płytkami, podwójna toaletka, prywatna toaleta i duża garderoba. Prostota, skala i funkcjonalność sprawiają, że Dry Creek Napa Retreat to idealna przestrzeń do codziennego życia.

Lokalizacja: Napa, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Jim Nevill Jason Wells