Duży i mały domek pokryty gontem w Vancouver

Sotheby's Realty
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Główny dom znajduje się pośród zagajnika dojrzałych drzew sosnowych, głęboko w bujnej zieleni południowego krańca wyspy Vancouver.

nowoczesną STODOŁĘ zaprojektowano tak, aby zminimalizować ingerencję w otaczającą zieleń, pozostawiając jak najwięcej roślin do rozwoju. Całą elewację pokryto pięknym drewnianym gontem.

Wnętrze

Wewnątrz dom wykorzystuje stonowane kolory, aby wtopić się w naturę, wybierając neutralne odcienie szarości i naturalne drewniane elementy wyposażenia.

Minimalistyczny kominek otoczono oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, które wpuszczają do salonu mnóstwo światła. Widoki z salonu spoglądają na gęste drzewa otaczające nieruchomość jest fenomenalny. Kącik do odpoczynku i relaksu oferuje wiele naturalnych ofert, takich jak słońce, drzewa, skalisty krajobraz i trawa.

Salon płynnie ustępuje miejsca kuchni, która jest zakotwiczona przez drewniano-marmurową wyspę. Hamak zapewnia miejsce na relaks i podziwianie widoków na zieleń.

Kuchnia ucieleśnia domowe podejście „mniej znaczy więcej”. Blaty i backsplash wykończono marmurem dla eleganckiego akcentu. Dom oferuje nowoczesne urządzenia i dużo miejsca do przechowywania. Tuż za kuchnią jest sypialnia z wolnostojącą wanną i dużymi oknami. Dom podkreśla widoki na las, bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się znajdziesz.

W łazience znajduje się wyłożony kafelkami prysznic oraz toaletka wyłożona marmurem i drewnem. Na piętrze na poddaszu znajduje się świetlik i więcej stonowanych drewnianych detali, które można znaleźć w całym domu. Część dzienna na piętrze ma mały świetlik, który pomaga doświetlić pomieszczenie. Okno przy łóżku pozwala zajrzeć do lasu, a światło pada z kwadratowego świetlika powyżej.

Mały domek

Mniejsza kabina leży tuż przy ścieżce od głównej i jest tak samo zanurzona w naturze. Prosta przestrzeń dzienna obejmuje minimalistyczny kominek, a do sypialni prowadzi drabina. Na górze dwa spore okna rozświetlają sypialnię, którą wyłożono naturalną drewnianą podłogą i materiałami. W części dziennej znajduje się mały aneks kuchenny i przesuwane drzwi, które zapewniają łatwy dostęp do natury.

Na terenie posesji znajduje się również niewielka szopa do przechowywania i rąbania drewna opałowego.

Dom wystawiono na sprzedaż za 1 150 000 USD.

Lokalizacja: Vancouver, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA