Dwie sąsiadujące ze sobą nowoczesne STODOŁY

mech.build

Partnerzy

O inspiracji

W podwarszawskim Zakręcie rozpoczęła się budowa pierwszej z dwóch sąsiadujących ze sobą nowoczesnych STODÓŁ. Konstrukcja obu budynków składa się z widocznych we wnętrzach stalowych ram, podpierających ściany i dach. Zastosowanie zewnętrznego i niestykającego się bezpośrednio z konstrukcją ocieplenia gwarantuje brak mostków termicznych. Termoizolacja z wełny drzewnej w połączeniu z naturalnymi materiałami wykończeniowymi we wnętrzach, takimi jak glina i drewno, sprawia że ściany oddychają, a w środku panuje zdrowy i przyjazny mieszkańcom mikroklimat.

Każdy z pary domów zaprojektowany został indywidualnie, z uwzględnieniem specyficznych wymagań mieszkańców. Pierwszy, parterowy, zaplanowano dla  rozrastającej się rodziny o różnych zainteresowaniach i potrzebach.  Będzie zaopatrzony w dużą kuchnię oraz piwnicę kryjącą garaż z warsztatem, idealny dla miłośników motoryzacji i majsterkowania. Drugi, wyższy o piętro, powstaje dla pary muzyków. Jego zwieńczony antresolą salon służyć będzie jako miejsce kameralnych koncertów fortepianowych. Zastosowano w nim szereg rozwiązań zapewniających dobrą akustykę.

Oba domy pod względem architektury łączą proste bryły, drewniane elewacje utrzymane w tej samej kolorystyce oraz wysokie salony otwarte na zieleń ogrodów.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o mech.build, zachęcamy do odwiedzenia zakładki pracowni na naszej stronie, a także śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.

Partner

mech.build