East Lake House

Robert Young Architects Michael Moran
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Firma Robert Young Architects przyjęła nieco niekonwencjonalne podejście projektując dom o nazwie “ East Lake House”. Dwie sąsiadujące działki zostały sprzedane jako jedna, co jest dość nietypowym przypadkiem w tej okolicy. Architekci wykorzystali ten fakt i zamiast tworzyć jeden duży dom, postanowili wizualnie przełamać budynek budując dom główny i domek dla gości wraz z garażem.

Nowoczesny projekt usytuował dwa budynki obok siebie, pozostawiając przestrzeń centralną na trawnik i basen. Dwie osobne konstrukcje służą jako dom główny i pomieszczenia gościnne. Od zewnątrz obie nowoczesne STODOŁY zostały obłożone szerokimi, surowymi deskami z drewna cedrowego, które z czasem zyskuje kolor patyny. Dach wykonano z cynku, który wraz z drewnem będzie się pięknie „starzeć”.

Wewnątrz stworzono nowoczesne wnętrza z odsłoniętą stalową konstrukcją, którą pomalowano na czarno. Naturalną paletę bieli i wybielanego drewna połączono z ogromnymi powierzchniami dobrze izolowanego szkła.

Obydwie nowoczesne STODOŁY ustawiono na działce tak, by maksymalnie wykorzystać wiejskie widoki, letnie słońce i stworzyć naturalny przewiew.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA