EFH RHODERSDORF 

Partnerzy

O inspiracji

Ten prefabrykowany dom o drewnianej konstrukcji stoi na zboczu, z którego rozciągają się piękne widoki na górzysty, alzacki krajobraz.

Kubatura wolnostojącego domu odzwierciedla umiejętne połączenie lokalnych wymogów budowlanych z życzeniami właścicieli. Wnętrze podzielone jest na różne poziomy, aby stworzyć w sumie cztery niezależne piętra. Dach oraz ściany o mniejszych powierzchniach obłożone zostały blachą ze stopu miedzi, tytanu i cynku, a na pozostałych ścianach zewnętrznych zastosowano drewniane listwy. Wykorzystane w ten sposób materiały podkreślają oryginalną bryłę budynku.Cała prefabrykowana, drewniana konstrukcja została zamocowana pod dachem, tworząc górne piętro. Wnętrze konstrukcji łączy się z otoczeniem dzięki dużym oknom, a zintegrowaną skorupę doświetlają również wąskie świetliki. Drewniana instalacja dzieli i zarazem łączy przestrzeń wejścia, garderoby, kuchni, jadalni i salonu. Niezwykle precyzyjne prace stolarskie sprawiają, że poszczególne funkcje pomieszczeń wydają się znikać, dzięki stworzonej we wnętrzu abstrakcyjnej „rzeźbie”.

Wejście na wyższe piętra możliwe jest dzięki minimalistycznym schodom, wykonanym z solidnych, drewnianych stopni. Sypialnia, gabinet i łazienka oddzielone są ścianą z zabudowanych szafek.

Lokalizacja: Solothurn Rodersdorf , Szwajcaria
Tekst: nowoczesna STODOŁA