Eklektyzm Vero Beach

Platt Dana Architects Hamilton Design Associates Thomas Loof
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Na słonecznej Florydzie tropikalny klimat i wyluzowany styl życia często wymagają bardziej zrelaksowanego podejścia do projektowania wnętrz. Było to szczególnie ważne dla rodziny z Vero Beach, która chciała stworzyć zimową rezydencję dla swojego dużego potomstwa, w skład którego wchodzi czwórka dzieci i ich partnerzy. Właściciele, długoletni klienci projektantki wnętrz Ellen Hamilton z Hamilton Design Associates, współpracowali z Platt Dana Architects, aby stworzyć ten wyjątkowy i niezwykle wyrazisty dom dla swojej rodziny.

Sprytnie zaprojektowany w oparciu o rozległą kolekcję dzieł sztuki klienta, ten podwójny budynek znajduje się na zamkniętym osiedlu Windsor, na wybrzeżu skarbów na Florydzie. Oferując przestronny dziedziniec z basenem i wieloma miejscami do wypoczynku, wytyczne projektowe Hamilton były łatwe dzięki znajomości jej relacji z klientami. „Ponieważ współpracowaliśmy z klientami przez wiele lat i stworzyliśmy wiele projektów, bogactwo kolorów jest bezpośrednią reakcją na ich kolekcję dzieł sztuki i sposób, w jaki żyją” – mówi.

Porównując rozległy różowy dom do kompleksu, Hamilton zauważa, ile pokoi musiała zaprojektować. Znajduje się tu główny dom o powierzchni 576 metrów kwadratowych z trzema sypialniami, trzema i pół łazienkami i ośmioma pomieszczeniami mieszkalnymi. Ponadto, wozownia o powierzchni 1250 metrów kwadratowych z dwiema sypialniami, trzema łazienkami i dwoma pomieszczeniami mieszkalnymi oraz domek z basenem o powierzchni 149 metrów kwadratowych mieszczący dwie sypialnie, dwie i pół łazienki, kuchnię, pokój gier i salon na świeżym powietrzu.

Pierwotnie zbudowany jako „postmodernistyczny dom z początku lat 90. XX wieku”, w pracach projektowych Hamilton pomagali architekci Platt Dana, którzy na nowo wyobrazili sobie dom jako czystą i nowoczesną konstrukcję. „Elewacje przednia i boczne oraz fundamenty pierwotnego domu pozostały, a wszystkie przestrzenie wewnętrzne i elewacje tylne zostały przebudowane w celu uzyskania czystych symetrycznych linii” – wzmocnione wesołym doborem farb i krajobrazem obejmującym niezwykłą mieszankę dębów, lasów sosnowych, palm i ogrodu w stylu angielskim. Ogólny efekt to maksymalizm i pełna zabawa.

Lokalizacja: Vero Beach, Floryda, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA