El Aguacate

Práctica Arquitectura César Béjar Studio
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

W świetle, które wpada przez dach centralnej przestrzeni domu o wysokości 4,5 metra, jego mieszkańcy mogą cieszyć się otaczającym krajobrazem. Duże okna, które kończą się na dwóch obwodowych patio i dużym tarasie, który rozciąga się w głąb terenu za pomocą platform porośniętych roślinnością. Pomieszczenia i usługi zlokalizowane w trzech komórkach rozmieszczono wokół centralnej przestrzeni. Odtwarzają one wizualne wrażenia bliskości otoczenia.

„El Aguacate” stara się być interfejsem między jego mieszkańcami a miejscem, w którym go rozmieszczono. Przyjazna przestrzeń do odpoczynku, której kompozycja złożona z połączonych ze sobą dziedzińców i brył umożliwia swobodny przepływ wiatru i naturalnego światła.

Projekt domu rozwinął się poprzez zdefiniowanie porządku geometrycznego, programowego i konstrukcyjnego. Wszystkie elementy działają. Przestrzenie wokół salonu i centralnej jadalni wspierają duży dach z szarymi ścianami z bloków chronionymi rustykalnym polerowanym wykończeniem. Skromność i solidność elewacji wraz z projektem krajobrazu podkreślają kamienny i monolityczny wygląd domu.

Lokalizacja: El Barrial, Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA