Elewacje nowoczesne i przyjazne dla środowiska

Cedral

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Współczesna architektura ceni materiały, z których buduje się szybko, ale i solidnie. Ważny jest także aspekt trwałości, solidności i jednocześnie naturalności produktów. Nie dziwi więc fakt, że deski elewacyjne z włókno-cementu są coraz częściej wybierane na przykład zamiast sidingu z PVC.

Jakie zalety mają deski z włókno-cementu Cedral, że w powodzeniem zastępują, a wręcz wypierają inne materiały na elewacje. Najważniejsze, że są wykończeniem estetycznym, a przy tym bardzo solidnym. Dzięki wytrzymałości i doskonałemu zakotwiczeniu, działają jak osłona fasady przed wiatrem i deszczem.

Ta trwałość przekłada się także na estetykę desek Cedral. Ich kolory wytrzymują próbę czasu, nie blakną, nie zmieniają odcieni. Dzięki temu elewacja pozostaje w bardzo dobrym stanie przez dziesięciolecia. Warto tu zaznaczyć, że deski dzięki efektownej fakturze, do złudzenia przypominają drewno. Przy tym jest 21 kolorów do wyboru, a więc z dopasowaniem do projektu problemu nie będzie.

Elewacja odporna na czynniki atmosferyczne

Elewacja domu musi być odporna nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale i biologiczne – owady, glony i pleśń. Deski z włókno-cementu są odporne na promieniowanie UV, a także na kurz i piasek, gnicie na skutek działania mikroorganizmów i grzybów, porastanie mchem, uszkodzenia spowodowane chemicznym działaniem ptasich odchodów.

Bezpieczeństwo pożarowe

Wybierając materiał wykończeniowy na elewację, trzeba sprawdzić czy jest niepalny. Włókno-cement jest materiałem niepalnym. Natomiast elewacje z PVC nie posiadają tej cechy.

Wymiana po latach?

Brak konieczności wymiany lub odnawiania elewacji co kilka czy kilkanaście lat, jest istotną zaletą włókno-cementu. Ich trwałość ocenia się na około 50 lat. Dla porównania z PVC – 40 lat. Co ważne, włókno-cement jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast na sidingu PVC uderzonych kamieniem mogą pojawić się dziury.

Kolejną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do PVC, włókno-cement ma dużą mniejszą rozszerzalność termiczną wynikającą z zmian temperatury lub wilgotności powietrza. Nie ma więc zagrożenia, że deski się odkształcą.

Ciepła elewacja

Wybierając wykończenie elewacji, należy zwrócić uwagę na wydajność termiczną danego materiału. Elewacja wykończona PVC nie ma tak dobrej wydajności termicznej. To istotna cecha w dobie budownictwa energooszczędnego, gdzie każdy element ma znaczenie dla izolacyjności termicznej całego budynku.

Montaż i konserwacja

Deski Cedral są proste w montażu, co nie tylko przyspiesza prace, ale i obniża koszty robocizny. Nie wymagają żadnej konserwacji, poza myciem wodą. Jest to nie tylko wygoda, ale i kolejna oszczędność.

Włókno-cement to jeden z najbardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska materiałów

· Składa się z naturalnych i neutralnych dla środowiska i zdrowia surowców, takich jak: cement, włókna celulozowych, mączka wapienna, woda i powietrze.

· Nadaje się do ponownego wykorzystania lub recyklingu.

· Jest certyfikowany deklaracją środowiskową produktu zgodnie z międzynarodowymi normami.

· W przypadku wyrobów Cedral, surowce do produkcji są pozyskiwane w obrębie 50 km od zakładów, a produkcja jest zasilana w 100% energią odnawialną.

Partner

Cedral