Energooszczędny dom? MYTKOWSKI radzi!

MYTKOWSKI Domy Energooszczędne

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

5 ważnych aspektów, aby dom jednorodzinny był energooszczędny!

 

Ceny ogrzewania cały czas rosną i to nie zmieni się w najbliższym czasie. Pomimo tego dom trzeba ogrzać. Czy można na etapie budowy zredukować przyszłe koszty ogrzewania? Zdecydowanie tak!

Budując nowoczesny dom jednorodzinny powtarzamy każdemu Klientowi – ocieplenie przede wszystkim! Kiedyś oferowaliśmy dodatkowy pakiet ociepleń, który zamieniliśmy na podstawowy autorski energooszczędny standard MYTKOWSKI. Rozwiązania, które stosujemy już na etapie budowy pozwalają ograniczyć przyszłe koszty związane z ogrzaniem domu, bez strat na komforcie mieszkania.

  1. Prosta bryła

Podczas rozmów o projekcie domu podkreślamy, że im prostsza bryła, tym mniejsze ryzyko strat ciepła. Każde załamanie ścian, wykusze, balkony to idealne warunki dla powstania nieszczelności, przez które ucieka ciepło z wewnątrz. Jednym z najlepszych i energooszczędnych typów projektów domu są nowoczesne stodoły, o prostej i zwartej bryle ze względu na małą liczbę załamań ściany i łatwe rozchodzenie ciepła.

  1. Ocieplenie fundamentów

Podczas budowy domu stawiamy na dodatkowe ocieplenie fundamentów. Wiele firm budowlanych w Polsce ociepla fundamenty tylko z jednej strony. My natomiast stosujemy grafitowy styropian wodoodporny po wewnętrznej, jak i zewnętrznej części murów fundamentowych – 20 cm po zewnętrznej stronie i 15 cm po wewnętrznej. Zastosowanie tego rozwiązania jest gwarancją na lepsze ogrzanie pomieszczeń.

  1. Ocieplenie ścian nośnych oraz wewnątrz domu

Po ociepleniu fundamentów ocieplamy dalej i wyżej! Wykonując ocieplenie ścian nośnych nie żałujemy dobrej jakości materiału. Ciepło w domu po prostu musi być, dlatego grafitowy styropian układamy w warstwie o grubości aż 24 cm. Jednak na ociepleniu z zewnątrz nie poprzestajemy. Styropian o grubości 20 cm układamy także pod posadzką na parterze, natomiast sufity ocieplamy 30 cm warstwą wełny skalnej.

  1. Duże przeszklenia

Jeszcze do niedawna sporo osób obawiało się dużych przeszkleń. 20 lat temu montaż okien wiązał się ze stratami ciepła. Nie jeden raz było słychać głosy, że „ciągnie od okna”. Jednak duże przeszklenia to więcej światła słonecznego w domu i ciepła. Spore okna nie muszą być w każdym pomieszczeniu. Najlepiej zdecydować się na montaż dużych okien na ścianach, które będą miały najczęstszy kontakt ze słońcem – salon od południowej strony czy sypialnia od wschodu. Pomieszczenia znajdujące się na północnej stronie mogą mieć niewielkie okna. Bardzo istotne są też parametry okien. W naszym autorskim standardzie energooszczędnym MYTKOWSKI stawiamy na 3-szybowy pakiet PRISMATIC OKNOPLAST. Współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw = 0,78 W/m²K, odpowiedni dla okien energooszczędnych.

  1. Szczelny montaż

Duże przeszklenia to nie wszystko. Muszą zostać odpowiednio zamontowane, aby ciepło nie uciekało ze środka budynku. Obecnie stawiamy przede wszystkim na szczelny montaż zarówno okien i drzwi, który polega na zastosowaniu taśm paroizolacyjnych oraz paroprzepuszczalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz redukcję mostków cieplnych do minimum, zero zmartwień o ewentualną pleśń czy grzyb wokół ramy okiennej.

Zadbamy o to, aby Twój dom był ciepły i komfortowy. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym autorskim energooszczędnym standardzie MYTKOWSKI? Wejdź na www.mytkowski.pl!

Bądź na bieżąco z rozwiązaniami firmy MYTKOWSKI – zapraszamy do ich zakładki oraz media społecznościowe – Instagram oraz Facebook.