Escalante Retreat

Imbue Design
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Klienci zwrócili się do Imbue Design, aby pomóc w realizacji ich wieloletniej wizji. Razem stworzyli skromny pustynny dom, w którym właściciele mogli cieszyć się ciszą, która nasyca pustynny krajobraz.

Główny priorytet był oczywisty. Należało uszanować istotę tego miejsca. Należało zbudować dom z najwyższą starannością, aby w jak najmniejszym stopniu naruszyć teren. W tym celu konstrukcja delikatnie spoczywa u podstawy urwiska, w miejscu styku skał i roślinności. Pomaga to zminimalizować efekt wizualny z daleka, zachowując jednocześnie spektakularne widoki na wnętrze. Wykorzystując wytrzymałe materiały odzwierciedlające tkaninę pustyni, konstrukcja w naturalny sposób wtapia się w otoczenie. Prosta forma jest dyskretna, ale uderzająca, wprowadzająca widoki, światło i bryzę z panoramy pustyni.

Położony wiele kilometrów od najbliższych mediów, dom zaprojektowano tak, aby był całkowicie odłączony od sieci i samowystarczalny. Wolnostojący układ fotowoltaiczny zapewnia energię, studnia zapewnia wodę, a szambo zapewnia warunki sanitarne. Aby wytrzymać surowy pustynny klimat i jego drastyczne wahania temperatury, w ośrodku zastosowano kilka strategii wykorzystania energii pasywnej.

Lokalizacja: Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt