nowoczesna STODOŁA

  Farmhouse in Westerlo

  O inspiracji

  Pochodząca z XVI wieku zagroda w Westerlo w Belgii została ostatnio całkowicie przebudowana i przeprojektowana,a w efekcie zamieniła się w wyjątkowy gabinet lekarski. Historia tego starego budynku sięga 1595 roku. W XVII wieku była to część Opactwa Tongerlo.

  Budynek przetrwał wojnę burską w 1798 roku i w roku 2002 został wciągnięty na listę zabytków ze względu na swą wartość historyczną.

  Pięć lat temu nowy właściciel postanowił odrestaurować zabytkowe mury i w tym celu wynajął firmę VAN STAEYEN INTERIOR ARCHITECTS.

  CEL: Największym wyzwaniem stojącym przez architektem wnętrz Van Staeyenem była transformacja starej zagrody w przyjemne, nowoczesne i profesjonalne wnętrze dla lekarza i jego pacjentów.

  OGRANICZENIA: Ze względu na fakt, że budynek został uznany za zabytek, obowiązywały liczne ograniczenia, w tym te dotyczące wykorzystywanych materiałów. W ramach luźnej struktury, niezależnie od istniejących ścian, połączono nowe i stare tworząc harmonijne wnętrze.

  ROZWIĄZANIE: Ze strony właściciela Van Staeyen miał wolną rękę do działania w ramach określonego budżetu. Stara zagroda miała bardzo wyraźny charakter, a Van Staeyen chciał go zachować. W efekcie powstało wnętrze czarujące i autentyczne, o dużej funkcjonalności.

  Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

  Architekt: Van Staeyen

  Foto: Luc Roymans

  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner