Feng House

BLA Design Group Ema Peter Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Posiadłość Feng House łączy w sobie eklektyczną mieszankę nowoczesnego życia z Zachodniego Wybrzeża oraz tradycyjnych chińskich elementów dekoracyjnych. Położona jest na narożnej działce w pobliżu Pacific Spirit Park w Vancouver. Dom jest cichym schronieniem dla chińsko-kanadyjskiej rodziny. Projekt jest efektem długiej i intymnej współpracy biura projektowego BLA Design Group z klientem. Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni, która równoważy estetykę i funkcjonalność,. Miała też jednocześnie wykorzystywać aspekty zarówno tradycyjnej kultury chińskiej, jak i nowoczesnego życia na Zachodnim Wybrzeżu. Wszystko to zostało osiągnięte przy jednoczesnym rozwiązaniu potrzeb rodziny wynikających z ich obecnego stylu życia i wspomnień z przeszłości.

Kanadyjska nowoczesność

Zewnętrzna obróbka domu, forma architektoniczna i układy planów pięter wyraziły klimat i styl życia północno-zachodniego wybrzeża Pacyfiku. Ze względu na deszczowy klimat regionu, metalowa okładzina zapewnia trwałą osłonę chroniącą budynek przed żywiołami. Otacza ona dom, wystając poza przednią i tylną ścianę budynku. Zapewnia to dodatkową ochronę przed deszczem i słońcem. Przednia i tylna elewacja pokryta została naturalnie barwionym sidingiem cedrowym, aby uzyskać ton podobny do lasów w pobliżu obiektu. Duże przesuwane szklane drzwi z tyłu domu otwierają się, tworząc jedną rozległą i połączoną przestrzeń składającą się z salonu, jadalni, kuchni i patio.

Chińska tradycja

W przeciwieństwie do zewnętrznej części domu, wnętrze zawiera wiele elementów tradycyjnego chińskiego wzornictwa. Kultura i korzenie rodziny są wyrażone poprzez meble, detale wnętrza, kolory i odcienie. Strefę wejściową otaczają drewniane panele ścienne. Wewnątrz tych paneli znajduje się niestandardowe dzieło sztuki; rzeźba topograficzna miasta rodzinnego właściciela, Hangzhou. Rzeźba wita rodzinę każdego dnia, gdy wchodzą, subtelnie przypominając o ich korzeniach z Chin. W głównej części mieszkalnej znajduje się szereg ścian z listew drewnianych. Sugerują one oddzielenie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu widoczności i przepuszczaniu naturalnego światła z jednej przestrzeni do drugiej. Wiele mebli i dekoracji pochodziło bezpośrednio z Chin, co wniosło do przestrzeni poczucie kulturowej elegancji.

Przywracając wspomnienia z przeszłości do teraźniejszości, Feng House z pewnością łączy tradycyjne chińskie detale projektowe z nowoczesną architekturą Zachodniego Wybrzeża w spersonalizowany sposób, który podnosi codzienny komfort właściciela. Gdy kultury wpływają na siebie nawzajem, różne style architektoniczne łączą się, tworząc nowe idee i trendy współczesnego życia. Feng House to przemyślana, nowoczesna architektura, która dowodzi, że celowe połączenie stylów może przenieść dom w nowe miejsce i czas.

Lokalizacja: Vancouver, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA