Fowl River Cabin

Tall Architects Andrew Welch
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Studio Tall Architects stworzyło projekt domu składający się z dwóch ułożonych w stos form szczytowych. Obrócono je w kształt litery X i pokryto blachą falistą. Fowl River Cabin o powierzchni 195 metrów kwadratowych została ukończona w 2023 roku w Theodore – małej społeczności położonej na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej.

„Przyglądając się budowie i analizując cele klienta związane z projektem, wiedzieliśmy, że lokalizacja budynku i sposób, w jaki wchodzi on w interakcję z rzeką i drzewami, będzie równie istotne, jak sam projekt” mówią architekci.

Studio dokładnie przeanalizowało teren pod kątem uwzględnienia istniejących drzew, widoków na rzekę, dostępu do wody i pobliskich budynków. Architekci chcieli stworzyć rezydencję, która szanuje miejsce i jego naturalne cechy. Dom wzniesiono 1,2 metra nad ziemią na okrągłych stalowych kolumnach. Zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi wysokości przeciwpowodziowej. Na szczycie podpór znajdują się dwie szczytowe formy pokryte czarną falistą blachą. Wybrano ją, aby pomóc budynkowi „zniknąć w krajobrazie, zapewniając jednocześnie połączenie z naturą na każdym kroku”.

Loalizacja: Theodore, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA