Francuska rezydencja

CHRIS LUKER
Partnerzy

O inspiracji

Ten projekt to niezwykła przebudowa starego domu, który zmienił się nie do poznania. Zmiany te zaplanowali architekci Chris Reebals i Mack Braden, którzy opisują swój projekt następująco:

„Naszym wzywaniem było stworzenie projektu, który będzie zajmował podobną powierzchnię, jaką zajmował poprzedni dom, wykorzystując też jego fundamenty i ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne ściany nośne. Takie wymogi przedstawiły lokalne władze budowlane, więc nasz zespół projektowy podszedł do tego projektu jak do puzzli – dopasowując kawałki układanki do miejsca w ramach bardzo ograniczonych parametrów.

Naszym wyzwaniem było nadanie temu projektowi głębokości. Zrobiliśmy to poprzez zastosowanie pionowych elementów, głębokiej penetracji oraz akcentów diagonalnych, które stanowiły kontrast dla „płaskości”. Wykorzystaliśmy przeszklone ściany oraz naturalne materiały, by stworzyć ponadczasową estetykę oraz dopasować dom do jego kontekstu. Jesteśmy pasjonatami projektów, które dobrze się starzeją. Kamienna fasada, miedziane elementy oraz dach cedrowy będą starzeć się w tym miejscu lepiej. Zastosowanie jasnej palety barw zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu stanowi miłe zestawienie lekkiej i nowoczesnej atmosfery z projektem, który ma liczne historyczne detale.

Renowacja tego domu to radykalny przykład tego co można zrobić, by zamienić jednopoziomowy, ranczerski dom z lat 1950-tych we współczesną rezydencję, która wchodzi w interakcję z bardziej tradycyjnym kontekstem architektonicznym miejsca.”

Lokaliacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf