Francuski raj

PINCH Michael Sinclair
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Russell Pinch i jego żona Oona Bannon przekształcili starą oborę w domek letniskowy wypełniony eleganckimi meblami z ich sklepu, PINCH.

„Po pierwsze: usuń wszystkie śmieci i krowie łajno z 30 lat i zobaczmy, z czym mamy do czynienia”. Tak Oona wspomina rozpoczęcie procesu przebudowy XVII-wiecznej obory w wiejskiej zachodniej Francji. Miejsce to znajduje się zaledwie godzinę drogi od Île de Ré – czasami określane jako francuskie Hamptons – ale jego atmosfera jest o wiele bardziej zgodna z lokalną wioską Surgères.

Historia zaczyna się prawie 40 lat wcześniej, kiedy rodzice Russella oraz kilku ciotek i wujków kupili małą wioskę, w której znajduje się STODOŁA. Na terenie znajdowało się 27 budynków – chaty robotnicze, stajnie i wiele innych – ale do lat siedemdziesiątych większość z nich popadła w ruinę. Od czwartego roku życia Russell spędzał wakacje bawiąc się w ogrodzie, podczas gdy dorośli odnawiali garstkę zniszczonych kamiennych budynków. Stały się one skupiskiem pięciu domów wakacyjnych. Na początku 2000 roku tylko jeden budynek pozostał nietknięty. Zniszczona STODOŁA, która stała się własnością Russella i Oony.

Dziś obora to francuski raj z czterema sypialniami. Czas, który rodzina spędza w tym cichym zakątku Francji, jest znacznie bardziej relaksujący. Duża część życia toczy się tutaj na zewnątrz. Obszar Charente-Maritime ma atrakcyjny mikroklimat z wystarczającą ilością słońca, aby rywalizować z pogodą na Lazurowym Wybrzeżu.

Lokalizacja: Surgères, Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt