Tylko dla par

Partnerzy

O inspiracji

Gawthorne 's Hut to luksusowa, zaprojektowana przez architektów, ekologiczna chata przeznaczona tylko dla par. To najnowsza z unikalnych ucieczek Wilgowrah. Chatka stworzona z myślą o zachwycających widokach, zapewnia gościom spokój, prywatność i poczucie izolacji.Architekci z Cameron Anderson Architects zostali zaangażowani do zaprojektowania małego butikowego zakwaterowania w wiejskim stylu. Ukośna, ocynkowana powłoka zewnętrzna i wnętrze wyłożone bogato drewnem. Wszystko to nawiązuje do wiejskiego stylu szop na siano i budynków gospodarczych. W szczególności do istniejącej szopy, która została zniszczona przez burzę w 2017 roku.

W budynku zastosowano element upamiętniający zniszczoną szopę. Detale z cegły we wnętrzu, wykonano ze skrupulatnie przetworzonej cegły z jedynego elementu starej szopy, który się zachował, kominka.

Ogólna paleta materiałów jest ciepła i zachęcająca, z naturalnym czarnym drewnem, szeroko stosowanym wewnątrz i na zewnątrz. Chata Gawthorne’a nosi imię historycznego właściciela posiadłości Benjamina Gawthorne’a.

Na powierzchni zaledwie 40 m², minimalną powierzchnię chaty Gawthorne’a zaprojektowano tak, aby jak najlepiej wykorzystać wnętrza na planie otwartym i wprowadzić w nie krajobraz.

Orientacja maksymalizuje widoki na wschód i południe. Otwory okienne zostały zaaranżowane tak, aby nadać priorytet niektórym widokom na dolinę Mudgee, na przykład z wanny i wąskiego okna znajdującego się przy łóżku.

Sprawdź ostoje dla dwojga (i nie tylko) w Polsce.

Lokalizacja: Mudgee, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA